reklama

RAM-EXPANDER – aplikace pro smartphony s menší RAM ROOT

RAM-EXPANDER – aplikace pro smartphony s menší RAM [ROOT]
2014-02-28T14:15:35+01:00
• 28. 2. 2014
4

Máte-li na svém zařízení provedený root, zajisté hledáte aplikace, které by vám ještě více pomohly. Je samozřejmě nutné dbát na zvýšenou opatrnost, jelikož zásahy do systému jej mohou poškodit. Jednou se zajímavých aplikací je Roehsoft Ram-Expander.

Ram-Expander umí jen jednu činnost, za to ale velmi užitečnou. Jde o takzvaný swap, což je operace s pamětí. Při této operaci je možné propůjčit například prostor z paměťové karty jako RAM paměť vašemu zařízení. Toho využívá tato aplikace.

Nastavení je velmi jednoduché. Po otevření Ram-Expanderu si nejprve v menu nastavíte úložiště, na kterém se vytvoří tzv. swapfile soubor, jenž je využíván pro práci s RAM pamětí. Doporučuji nechat výchozí nastavení velikosti. Vytváření tohoto swapfilu trvá poměrně dlouho.

Screenshot_2014-02-27-17-30-09

Pokud vše proběhne v pořádku, tak už máte hotovo.

Nyní si můžete na hlavní obrazovce pohrát s nastavením. Tlačítko Optimal Value vám přednastaví optimální nastavení pro vaše zařízení. Posuvníkem swappiness nastavíte procentuální hodnotu četnosti používání swapování na vámi zvolenou paměť – čím vyšší hodnota, tím více operací bude provedeno mimo zabudovanou RAM paměť. U možnosti MinFreeKb si nastavíte, jak velká má být paměť, která má být vždy volná. Tuto hodnotu nastavte na co nejmenší.  

Aplikace stojí necelých 200 kč, ale dokáže vyřešit mnoho problémů s nedostatečnou RAM pamětí, což může výrazně zrychlit vaše zařízení. Dle hodnocení na GP soudím, že aplikace je kompatibilní s mnoha zařízeními a kernely, přesto na některých nemusí fungovat. Tato možnost zrychlení zařízení je stále lepší, než různé taskkillery nebo ramboostery.

Neručíme za jakékoliv poškození vašeho zařízení instalací této aplikace. Vše provádíte na vlastní riziko!

logo-app ROEHSOFT RAM-EXPANDER (SWAP) ROEHSOFT 8,83 US$ ANDROID
reklama
reklama

Student VŠ s dlouholetou zálibou moderních technologií. Miluju auta, technologie, psaní a hlavně svou přítelkyni.

Komentáře

Za ty peníze by měl člověk pomalu čínskou napodobeninu Galaxy S5

Petr Mikulík

1. 3. 2014, 15:41

Tak to asi těžko, aplikace stojí necelých 200 Kč ne 200 dolarů

Někdo nepochopil sarkazmus ;)

taktak

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim