reklama

Chromecast – video recenze

Chromecast – video recenze
2014-02-28T18:44:35+01:00
• 28. 2. 2014
1

V červenci minulého roku jsme se dočkali představení malého „kolíku“ do televize – Chromecast. My jsme neváhali a objednali si jej přímo z USA. Bohužel využití bylo z počátku poněkud omezené, proto jsme nechali samotnou recenzi na pozdější dobu. Zároveň se jedná o pohled majitele z dlouhodobého používání.

P1060195

To pravé využití přichází až nyní, kdy jsme se dočkali plné podpory vývojářů přímo od Googlu. Dá se říct, že implementace už započala a první provozuschopné aplikace dorazily do Google Play a App Store. Vše ale ještě potřebuje čas.

Samotný Chromecast se těší poměrně velkému zájmu a již získal ocenění za nejlepší „gadget“ roku 2013. Skrze nejrůznější obchody je k dispozici taktéž i u nás a možná se dočkáme přímého prodeje prostřednictvím Obchodu Play.

Michal MročekPřemysl Vaculík

Rychlosti WiFi sítí

Běžné WiFi sítě mají v dnešní době základní rychlost 54 Mb/s (802.11g). To neznamená, že takto rychle můžete stahovat nebo posílat data. Ve většině domácností probíhá komunikace v tzv. „half duplex“ módu. Tudíž uvedená rychlost u zařízení je jen teoretická za ideálních podmínek, pokud jste navíc na síti sami.  Ve výsledku máte k dispozici přibližně 50-70 % původní rychlosti. Proto doporučujeme rychlejší WiFi sítě pro plné využití. Nejlépe se standardem 802.11n nebo 802.11ac.

wifirychlosti

Použité aplikace

logo-app Chromecast Google Inc. Zdarma ANDROID logo-app AllCast ClockworkMod Zdarma ANDROID logo-app LocalCast for Chromecast/DLNA Stefan Pledl Zdarma ANDROID

Doplněk pro prohlížeč Chrome – Google Cast.

reklama
reklama

Redakce

Dotekománie vás provede světem mobilních zařízení a technologií. Čtěte, ptejte se, komentujte.

Komentáře

A co takové DLNA přehrávání. Už to nějaká app zvádá?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim