reklama

Může Nintendo za konec Flappy Bird?

Může Nintendo za konec Flappy Bird?
2014-02-11T10:45:35+01:00
• 11. 2. 2014

V nejlepším přestat bývá někdy těžké, ale občas tomu bohužel nahrává okolí, nutící k jedinému východisku. Podobného příběhu se dočkala i hra Flappy Bird, která několik týdnu lámala různé rekordy v celosvětovém měřítku a nebylo jediného média bez nějaké zmínky o ní. Na povrch začínají vyplouvat první možné důvody, proč aplikaci k dnešnímu dni již oficiálně nestáhnete v žádném obchodě.

Flappy Bird

Její vývojář Dong Nguyen pocházející z Vietnamu na reklamě vydělával denně neuvěřitelných 50 000 eur (tj. v přepočtu 1,38 milionů Kč), čímž se hra zařadila mezi jedny z nejúspěšnějších. Jenže stroj na miliony svévolně zastavil a nechal se úspěchem přemoct. Nguyen byl dokonce zahlcován nabídkami na poskytnutí licence pro nový televizní seriál nebo výrobu oblečení s emblémem ptáka.

Nicméně jak vývojář nabádá k tomu, aby všichni na tento fenomén provždy zapomněli, pravý důvod může být zcela úplně jiný. Nguyen měl dostat dopis od společnosti Nintendo, která ho varovala předtím, že ve své hře používá nejen stejné trubky, jako byly ve známé hře Super Mario. Ačkoliv tato varianta byla ještě předtím popřena, skutečnou pravdu se asi nikdo nikdy nedozví.

Podle zpráv z rodného Vietnamu začal být vyšetřován dokonce ministerstvem financí, které chtělo zjistit, jestli náhodou Nguyen nedluží státu nějakou daň z příjmu. Začarovaný kruh bude pravděpodobně stále přinášet možné konspirační teorie, které nemají žádný smysl.

Zdroj: forbes.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim