reklama

Microsoft uzavřel dohodu s Foursquare

Microsoft uzavřel dohodu s Foursquare
2014-02-07T10:30:03+01:00
• 7. 2. 2014

Na začátek nového roku získal Foursquare velmi významného partnera, který má zájem využívat lokalizační data ze stejnojmenné aplikace čítající k tomuto měsíci přes 45 milionů uživatelů z celého světa. Microsoft hodlá získaná data používat ve spojení se svými mapovými podklady ve službě Bing, čímž koncovým uživatelům zaručí větší pravděpodobnost nalezení vyhledávaných míst.

Foursquare Microsoft

Redmondská společnost zaplatila 15 milionů dolarů (tj. v přepočtu 305 milionů Kč) za přístup k databázím používané v aplikaci Foursquare. Získaná licence by měla v budoucnu zlepšit výsledky místního vyhledávání v mapách Bing a zároveň má Microsoft v plánu používat lokalizační data s cílem zvýšit uživatelský požitek u systémů Windows a Windows Phone. První ochutnávky bychom se mohli dočkat již v následující aktualizaci.

Každopádně nepůjde o jedinou integraci do obou systémů, ale proplétání se zřejmě dočkají vlastněné služby Microsoftu, mezi které patří například Skype. Nicméně Foursquare má výborný základ, který ve své podstatě stojí jen na dennodenním používání uživatelů a může platformě Windows Phone částečně zaplnil trhlinu v oblasti mapových podkladů.

Zdroj: blog.foursquare.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim