reklama

Microsoft oznámil podporu Windows Phone od dalších výrobců

Microsoft oznámil podporu Windows Phone od dalších výrobců
2014-03-15T10:49:39+02:00
• 24. 2. 2014

Společnost Microsoft zveřejnila jména nových obchodních partnerů, kteří budou nabízet ve svém portfoliu zařízení běžící na operačním systému Windows Phone. Chystanou aktualizaci pod číselným označením 8.1 plánují v Redmondu vypustit letos na jaře, takže i tito výrobci by mohli přispět alespoň jedním modelem v základu s Windows Phone 8.1.

Applause-adds-Windows-Phone-apps

Nejdůležitějšími partnery pro Microsoft se staly společnosti Lenovo a LG, které zakončily loňský rok na čtvrtém a pátém místě mezi největšími výrobci chytrých telefonů. Nabídku Android zařízení v následujících měsících okoření o Windows Phone telefony. Ačkoliv jihokorejské LG dalo v roce 2010 šanci Windows Phone 7,  možný neúspěch zapříčinil to, že až teď dají této platformě druhou šanci.

Dvojici firem dále také doplní Foxconn, Gionee, JSR , Longcheer, Xolo a Karbonn, přičemž v současné době Windows Phone podporuje Nokia, Samsung, HTC, Huawei a ZTE. Závěrem Microsoft očekává celou řadu zařízení, která se budou lišit jak velikostí displeje, tak samotnou a často pro konečné uživatele rozhodující prodejní cenou.

Microsoft partneři

Zdroj: engadget.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat