reklama

Huawei představilo novinky #MWC2014 aktualizováno

Huawei představilo novinky #MWC2014 [aktualizováno]
2014-02-25T16:03:31+02:00
• 25. 2. 2014
1

Aktualizováno 25. 2.

České zastoupení společnosti Huawei se s námi podělilo o koncové ceny platné pro Českou republiku. Jediná novinka, která si bude muset na svou cenu počkat, je náramek TalkBand B1. Níže uvedená zařízení si budete moci zakoupit od května.

Doporučené ceny:

  • HUAWEI Ascend G6 4G – doporuÄŤená prodejnĂ­ cena 5990,- KÄŤ vÄŤ. DPH.
  • HUAWEI MediaPad M1 – doporuÄŤená prodejnĂ­ cena 6990,- KÄŤ vÄŤ. DPH.
  • HUAWEI MediaPad X1 – doporuÄŤená prodejnĂ­ cena 9990,- KÄŤ vÄŤ. DPH.

 

PĹŻvodnĂ­ 23. 2.

Huawei v podstatě odstartovalo veletrh MWC 2014 v Barceloně první keynote, která přináší rovnou několik novinek. Již dříve jsme si mohli prohlédnout video, v kterém si společnost utahuje ze svých konkurentů. Tím jsou myšleny firmy Apple a Samsung.

Nyní se pojďte podívat na novinky, kterými bude Huawei lákat po zbytek tohoto roku. Již v samotných pozvánkách jsme mohli vidět zacílení na LTE technologie, což se zřejmě stane tento rok standardem i pro levnější modely.

Ascend G6

Nezačínáme zrovna s top modelem, ale to ničemu nevadí. Ascend G6 bude cenově dostupnější smartphone s LTE konektivitou, což zajisté uvítáme i u nás, jelikož operátoři pracují na rozšíření této sítě.

Ascend G6 nabĂ­zĂ­ 4,5palcovĂ˝ displej s rozlišenĂ­m 960 x 540 pixelĹŻ. DostateÄŤnĂ˝ vĂ˝kon zajistĂ­ ÄŤtyĹ™jádrovĂ˝ procesor s taktovacĂ­ frekvencĂ­ 1,2 GHz, kterĂ©mu bude dodávat energii baterie s kapacitou 2000 mAh. Na zadnĂ­ stranÄ› je 8MPx senzor IMX134 od Sony. Na pĹ™ednĂ­ stranÄ› je 5MPx kamerka. SamozĹ™ejmostĂ­ je zde technologie NFC. PrvnĂ­ se doÄŤkáme 3G modelu s tloušťkou 7,5mm a následnÄ› se objevĂ­ LTE varianta – 7,85 mm.

MediaPad M1

Další novinkou je tablet, který svým designem může připomínat HTC One. Na přední straně je 8palcový HD displej s IPS technologií, přičemž nad i pod jsou umístěny stereo reproduktory. Huawei udává, že baterie o kapacitě 4800 mAh umožní osmihodinové používání tabletu.

huawei-mediapad-m1-mwc-2014

Procesor nabízí 4 jádra s taktovací frekvencí 1,6 GHz. Na zádech je 5MPx foťák a nad displejem je kamerka s rozlišením 1 MPx. I v tomto případě najdeme LTE. Cena by se měla pohybovat kolem 300 eur.

MediaPad X1

V tomto případě nevíme, jestli MediaPad X1 je ještě phablet nebo rovnou tablet. Nabízí totiž možnost telefonování. V tuto chvíli je vybaven LTE moduly, jenž fungují pouze v Číně, ale později tohoto roku by se měly objevit varianty pro další trhy. V oblasti konektivity dále najdeme 802.11n.

Sedmipalcový displej nabízí Full HD rozlišení a tělo je tlusté pouhých 7,18 mm. I tak skrývá baterii o kapacitě 5000 mAh. Váha se zastavila na 239 gramech. Výkon zajišťuje HiSilicon Kirin 910 nabízející čtyři jádra Cortex A9 s taktovací frekvencí 1,6 GHz, který má k dispozici 2 GB RAM a grafiku Mali-450 MP4. Interní úložiště má velikost 16 GB, ale nechybí slot na paměťovou kartu až do velikosti 32 GB. Na zadní straně najdeme 13MPx senzor a nad displejem je 5MPx kamerka. Android je ve verzi 4.2 Jelly Bean. Cena bude začínat na 399 eurech.

TalkBand B1

Ve výčtu nový zařízení nesmí chybět chytrý náramek s trochu atypickým designem. Je vybaven 1,4palcovým OLED displejem a navíc podporuje i telefonování skrze bezdrátovou technologii. Dokonce v těle náramku je sluchátko do ucha pro hovory.

huawei-talkband-b1-mwc-2014

I v tomto případÄ› jsou zde funkce, kterĂ© majĂ­ nalákat zákaznĂ­ky. Jedna z nich je například pro buzenĂ­, ale otázka je, jestli budete nosit náramek i do postele. Ve specifikacĂ­ch najdeme i NFC pro spárovánĂ­m se smartphonem a konektivitu zajišťuje Bluetooth 4.1. Baterie má kapacitu pouhĂ˝ch 90 mAh, ale zařízenĂ­ má bĂ˝t schopno provozu 6 dnĹŻ na jedno nabitĂ­. TalkBand B1 je odolnĂ˝ proti vodÄ› a prachu – ochrana IP57. Dostupnost pro Evropu je hlášena na druhĂ˝ kvartál tohoto roku s cenou 99 eur.

BhKuuiSCQAAPJgN

Zdroje: engadget.com, engadget.com, engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Petr Simonides

25. 2. 2014, 18:42

Huawei představilo zajímavé produkty. G6 ve dvou verzích je dobrý tah. Oba tablety vypadají nádherně a spottestr-hodinky překvapily. U nich jsem zvědavý hlavně na výdrž baterie při udávané kapacitě. Slušně také vypadá v článku neuvedené M(w)ifi zařízení http://consumer.huawei.com/en/press/news/hw-327681.htm

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim