reklama

Google Tango – podívejte se na výsledek z prototypu video

Google Tango – podívejte se na výsledek z prototypu [video]
2014-02-21T19:21:41+02:00
• 21. 2. 2014

Včera jsme se dozvěděli o zcela novém projektu Tango, který má na starost divize ATAP společnosti Google. Ta zároveň pracuje na modulárním smartphonu ARA. Mohli jsme vidět první video, jenž prezentuje, co je vlastně Tango. Je nám jasné, že vývojáře čeká ještě dlouhá cesta, než se vůbec objeví první zařízení, které by se dostalo ke koncovému zákazníkovi.

Web TechCrunch získal exkluzivní přístup k prvním prototypům a redaktoři se mohli podívat na první využití smartphonu s 3D senzory. Na videu níže můžete vidět, jak dochází ke skenování místnosti. Veškerá data jsou následně zpracována, za čímž stojí společnost Matterport.

Ve výsledku si můžeme prohlédnout celou místnost třeba na počítači, ale nejedná se o jedinou výhodu. Software navíc umožňuje měření vzdáleností nebo velikostí jednotlivých předmětů.

V tomto případě mě napadlo využití v kriminalistice, kdy vyšetřovatel nebo nějaký technik od policie může sám zmapovat místo činu jedním smartphonem. Následně může dojít k rozboru mimo místo činu. Rozhodně se zde dají najít další využití.

Možná si říkáte, že výsledek není nikterak kvalitní na dnešní dobu, ale je nutné si uvědomit, že Google je teprve na začátku vývoje. Navíc samotná kamera v prototypu smartphonu s Androidem má 4MPx senzor. Takže je zde dostatečně velký prostor pro vylepšení.

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim