reklama

Broadcom reaguje na MediaTek a představuje dva procesory s LTE

Broadcom reaguje na MediaTek a představuje dva procesory s LTE
2014-02-17T13:00:38+01:00
• 17. 2. 2014

Další známý hráč se přidává mezi výrobce čipových sad pro chytrá zařízení, který reaguje na rozmach LTE technologie mezi mobilními operátory po celém světě. Po představení vlastního řešení ze strany tchajwanského Mediateku přicházejí rovnou dva nové procesory s podporou sítí 4. generace také od společnosti Broadcom ze Spojených států.

broadcom

O procesoru M320 jsme mohli již slyšet na letošním veletrhu CES v Las Vegas, v jehož útrobách najdeme dvě jádra na architektuře Cortex-A9 společně s grafickým čipem PowerVR 5XT. Druhá LTE verze s označením M340 nabídne dokonce čtyři jádra, ale prozatím na nespecifikované architektuře. Oba čipy mají fungovat na většině LTE pásem, a to i například v Indii.

Dvoujádrová varianta momentálně stojí na prahu výroby, zatímco u M340 se očekává dostupnost až v první polovině tohoto roku. Každopádně Broadcom oznámil, že procesor M320 bude zaměřen na zařízení s prodejní cenou okolo 300 dolarů (tj. v přepočtu 5 807 Kč). Nakonec stručný seznam specifikací dává jasnější představu o tom, jaký výkon utáhne tento hardware.

Základní přehled vlastností čipů M320 a M340:

  • podpora FDD-LTE (v Evropě) a TD-LTE s rychlostí až 150 Mb/s, 3G HSPA+ s max. rychlostí 42 Mb/s a 2G sítí,
  • dvoupásmový WiFi modul, funkce Bluetooth, GPS a NFC,
  • podpora VoLTE a HD voice,
  • podpora Androidu 4.4 KitKat,
  • podpora HD rozlišení,
  • při delším použití až o 30 % nižší spotřeba energie.

Zdroj: intomobile.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim