reklama

BlackBerry uvede 64-bitový telefon s 8 jádry v roce 2015

BlackBerry uvede 64-bitový telefon s 8 jádry v roce 2015
2014-02-26T10:34:24+01:00
• 17. 2. 2014

Nedávný únik informací z benchmarku Geekbench, které přinesly první část specifikací chystaného zařízení od společnosti BlackBerry, můžeme doplnit o další část novinek. Ty tentokrát odkrývají nové rozdělení portfolia nebo upřesnění hardwarové výbavy modelu s názvem Ontario. Navíc v roce 2015 můžeme očekávat jeden z nejlepších telefonů od tohoto kanadského výrobce.

BlackBerry

Model Ontario, díky čtyřjádrovému procesoru Snapdragon 800 MSM8974 s frekvencí 2,15 GHz, zapadne do nejvyšší třídy, což znamená, že jeho výrobu nebude mít na starost společnost Foxconn. Ta totiž bude zajišťovat produkci pouze low-endových zařízení, která podle posledních zpráv mají zapadat do modelové řady BlackBerry O. Totožný procesor od Qualcommu také dostanou telefony s hardwarovou QWERTY klávesnicí, jejichž celá řada ponese název BlackBerry W. Poslední třída zařízení BlackBerry B není doposud nějak blíže upřesněna, nicméně zde lze očekávat celodotykové telefony bez fyzické klávesnice.

Jestliže BlackBerry letos nezabere nově nasazovaná strategie, několik na sobě nezávislých zdrojů hovoří o mobilní špičce pro rok 2015, kde se má o výkon údajně postarat osmijádrový procesor MSM8994 s frekvencí 2,5 GHz, 64-bitovou architekturou založenou na 20nm technologii, grafický čip Adreno 430 nebo 4GB operační paměť RAM. Samozřejmostí je podpora LTE sítí. Generální ředitel John Chen může v příštím roce výrobcům opravdu hodně zatopit, pokud tedy do té doby nebude někým významnějším přeskočen.

Zdroj: reviews.cnet.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat