reklama

BlackBerry uvede 64-bitový telefon s 8 jádry v roce 2015

BlackBerry uvede 64-bitový telefon s 8 jádry v roce 2015
2014-02-26T10:34:24+01:00
• 17. 2. 2014

Nedávný únik informací z benchmarku Geekbench, které přinesly první část specifikací chystaného zařízení od společnosti BlackBerry, můžeme doplnit o další část novinek. Ty tentokrát odkrývají nové rozdělení portfolia nebo upřesnění hardwarové výbavy modelu s názvem Ontario. Navíc v roce 2015 můžeme očekávat jeden z nejlepších telefonů od tohoto kanadského výrobce.

BlackBerry

Model Ontario, díky čtyřjádrovému procesoru Snapdragon 800 MSM8974 s frekvencí 2,15 GHz, zapadne do nejvyšší třídy, což znamená, že jeho výrobu nebude mít na starost společnost Foxconn. Ta totiž bude zajišťovat produkci pouze low-endových zařízení, která podle posledních zpráv mají zapadat do modelové řady BlackBerry O. Totožný procesor od Qualcommu také dostanou telefony s hardwarovou QWERTY klávesnicí, jejichž celá řada ponese název BlackBerry W. Poslední třída zařízení BlackBerry B není doposud nějak blíže upřesněna, nicméně zde lze očekávat celodotykové telefony bez fyzické klávesnice.

Jestliže BlackBerry letos nezabere nově nasazovaná strategie, několik na sobě nezávislých zdrojů hovoří o mobilní špičce pro rok 2015, kde se má o výkon údajně postarat osmijádrový procesor MSM8994 s frekvencí 2,5 GHz, 64-bitovou architekturou založenou na 20nm technologii, grafický čip Adreno 430 nebo 4GB operační paměť RAM. Samozřejmostí je podpora LTE sítí. Generální ředitel John Chen může v příštím roce výrobcům opravdu hodně zatopit, pokud tedy do té doby nebude někým významnějším přeskočen.

Zdroj: reviews.cnet.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim