reklama

Americká armáda vymění zařízení od BlackBerry za Samsung

Americká armáda vymění zařízení od BlackBerry za Samsung
2014-02-18T15:30:32+01:00
• 18. 2. 2014

Zatímco ministerstvo vnitra ve Spojených státech si zvolilo za dodavatele mobilních zařízení společnost BlackBerry a Samsung s nepatrným množství odsunul na druhou kolej, v případě ministerstva obrany, respektive americké armády a Národní bezpečnostní agentury (NSA) tomu pravděpodobně bude právě naopak. Vnitro žádá Samsung o dodání chytrých zařízení, čímž ve svých řadách vystřídá kanadské BlackBerry.

Samsung BlackBerry

Jihokorejská společnost má dodat 7 000 chytrých telefonů a několik dalších tisíc by se mělo dočkat i NSA. Přesněji půjde o modely Galaxy Note II, kterými jen obě strany rozšířily původně uzavřenou smlouvu. Samsung tento zájem samozřejmě vítá, protože BlackBerry byl vždy o krok napřed díky většímu pocitu bezpečí.

Do budoucna tímto Samsung může získat mnohem více zakázek od těch, kteří doposud spoléhali na zařízení od BlackBerry. Ti už v loňském roce ztratili 65% podíl v podnikovém sektoru a zabírají pouze 5% část na trhu. Nicméně poslední zakázku BlackBerry nezískalo na domácí půdě, nýbrž až v daleké Indii.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim