ZTE WiseFone 7550s: osmijádro z vlastní dílny

ZTE WiseFone 7550s: osmijádro z vlastní dílny
2014-01-05T10:00:01+02:00
• 5. 1. 2014

Na závodní dráhu mezi ostatní výrobce se přidala společnost ZTE, která si položila stejný cíl jako většina známých výrobců mobilních procesorů, a to představit vlastní řešení osmijádrového procesoru. Při vynaložení dostatečného počátečního kapitálu může čínskému výrobci vývoj vynést celou řadu výhod. V případě úspěchu již nebudou muset spoléhat na ostatní výrobce, při výrobě chytrých zařízení vycházet z jejich řešení a zároveň čekat na jejich dodávky.

ZTE procesor

Malou skupinu poskládanou ze Samsungu, Huaweie nebo LG nově doplňuje společnost ZTE, která plánuje oficiálně představit těsně před začátkem barcelonského veletrhu MWC vlastní osmijádrový procesor s názvem WiseFone 7550s. Výkonem by měl převyšovat dvojici Tegra 4 od NVidie a Snapdragon 800 od Qualcommu, což v první chvíli může vyvolat nadšení, ale naopak v době, kdy výrobci přehlížejí kapacitu baterií, tak nemusí jít o to, co zrovna mobilní trh nutně vyžaduje.

Jak budou jádra na čipové sadě poskládány, není doposud známo. Nicméně se naskýtá hned několik variant. První po vzoru MT6592 od Mediateku:  vložit rovnou osm jáder na architektuře Cortex-A7. Druhá: poskládat dvě čtyřjádra (Cortex-A15), vyžadující především dostatek energie.

Každopádně nejjednodušší cesta by byla při využití nejšetrnějších jader na výdrž, a to s pomocí Cortexu-A7. Nakonec posledním východiskem může být také architektura big.LITTLE na sobě nesoucí čtyři jádra (Cortex-A15) a čtyři úsporná jádra (Cortex – A7) známá ze Samsungu a jejich série Exynos 5 Octa.

Zdroj: gizchina.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Julinek

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat