reklama

Sony představí Windows Phone smartphone

Sony představí Windows Phone smartphone
2014-01-11T20:01:18+01:00
• 11. 1. 2014

Pokud se podíváme na trh se systémem Windows Phone, zjistíme, že hlavním výrobcem je společnost Nokia. Získala dominantní postavení díky počtu modelů a také díky levnějším smartphonů – příkladem může být Lumia 520. Ostatní výrobci zatím nepředstavili novější modely, ale brzy se objeví nováček.

Tím je firma Sony, která v roce 2014 představí první mobil se systémem Windows Phone. Informace pochází z webu CnetNews. Ředitel divize Windows Phone, Greg Sullivan, potvrdil, že byla uzavřena dohoda se Sony.

sony-xperia-phone (1)

Samozřejmě hned vznikla otázka, jak se bude novinka jmenovat a kdy vůbec bude představena, nebo kdy bude dostupná na trhu. Bohužel nemáme informace o specifikacích, ale objevil se název celé řady. Modely se systémem Android ponesou nadále označení Xperia. Windows Phone smartphony se budou jmenovat Vaio.

Nemusíme očekávat, že by se první smartphone Vaio s Windows Phone objevil na blížícím se veletrhu MWC v Barceloně. Odhadujeme, že by k uvedení mohlo dojít na samostatné akci ke konci roku, nebo možná na veletrhu IFA v Berlíně na podzim.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim