reklama

Nexus 10 druhé generace se ukazuje na renderu spekulace

Nexus 10 druhé generace se ukazuje na renderu [spekulace]
2014-01-15T07:52:01+01:00
• 14. 1. 2014

V minulém roce jsme se dočkali Nexusu 5 a druhé generace Nexusu 7. Mezitím se objevovaly náznaky o druhé generaci Nexusu 10. Dnes Evleaks uveřejnil údajné specifikace, které bude obsahovat desetipalcová novinka. I tentokrát za výrobou bude stát Samsung.

N10

Nexus 10 2014 bude spíše aktualizovanější verzí předchozího modelu, která nabídne o něco lepší specifikace. Z dostupného renderu si můžeme všimnout, že došlo i na změny v oblasti designu. U displeje i tentokrát můžeme počítat s úhlopříčkou 10,1 palce s rozlišením WQXGA, což je 2560 x 1600 pixelů.

Procesor by měl být Exynos 5, ale netušíme, kolik jader bude k dispozici. V předchozí verzi je dvoujádrová varianta, takže můžeme očekávat, že dojde k navýšení na 6 nebo 8 jader. Paměť RAM má mít 3 GB a interní úložiště bude 16 nebo 32 GB. Na zadní straně najdeme 5MPx foťák a nad displejem najdeme 3MPx kamerku.

Zajímavostí na konec je i systém Android, který by měl být ve verzi 4.5. To by mohlo naznačovat, že k uvedení dojde možná během konference Google IO 2014. Zatím si ale budeme muset počkat na přesnější informace nebo samotné představení.

Aktualizováno: Evleaks později zveřejnil informaci, že se bude jednat s největší pravděpodobností o podvrh. Důvodem má být hromadné zaslání mnohým redakcím internetovým magazínům po celém světě. Na druhou stranu samotné parametry nejsou nereálné a v podstatě odpovídají současným modelům, které najdeme u Samsungu.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim