reklama

Mozilla testuje první tablet s Firefox OS

Mozilla testuje první tablet s Firefox OS
2014-01-20T07:10:48+02:00
• 20. 1. 2014

Mozilla začala testovat svůj operační systém Firefox OS na svém vlastním prototypu tabletu. Operační systém Firefox OS se tak chystá expandovat z mobilních telefonů i do větších displejů, a to právě do tabletů a také televizí. Panasonic totiž vyvíjí s Mozillou první televize založené na tomto systému.

tablet_large_verge_medium_landscape

 Ale zpět k tabletu. Ten pro Mozillu vyrobila společnost Foxconn a údajně obsahuje 10″ displej s rozlišením 1280 x 800. Uvnitř má běžet čtyřjádrový procesor na taktu 1 GHz doplněný o 2 GB RAM a 16 GB vnitřního úložiště. Obrázek výše nám pak dává možnost vidět i rozhraní Firefox OS na tabletu. Samotné specifikace v dnešní době  neohromí.

To je možná i tím, že Mozilla se chce převážně orientovat na rozvojové trhy, kde se jí v současnosti celkem daří. V těchto oblastech není ještě koncentrace mobilních zařízení tak velká a pro zdejší obyvatelé je více než důležitá nízká cena. A to by teoreticky mohl tablet s Firefox OS nabídnout.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit