reklama

Mozilla testuje první tablet s Firefox OS

Mozilla testuje první tablet s Firefox OS
2014-01-20T07:10:48+01:00
• 20. 1. 2014

Mozilla začala testovat svůj operační systém Firefox OS na svém vlastním prototypu tabletu. Operační systém Firefox OS se tak chystá expandovat z mobilních telefonů i do větších displejů, a to právě do tabletů a také televizí. Panasonic totiž vyvíjí s Mozillou první televize založené na tomto systému.

tablet_large_verge_medium_landscape

 Ale zpět k tabletu. Ten pro Mozillu vyrobila společnost Foxconn a údajně obsahuje 10″ displej s rozlišením 1280 x 800. Uvnitř má běžet čtyřjádrový procesor na taktu 1 GHz doplněný o 2 GB RAM a 16 GB vnitřního úložiště. Obrázek výše nám pak dává možnost vidět i rozhraní Firefox OS na tabletu. Samotné specifikace v dnešní době  neohromí.

To je možná i tím, že Mozilla se chce převážně orientovat na rozvojové trhy, kde se jí v současnosti celkem daří. V těchto oblastech není ještě koncentrace mobilních zařízení tak velká a pro zdejší obyvatelé je více než důležitá nízká cena. A to by teoreticky mohl tablet s Firefox OS nabídnout.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim