reklama

Nárůst spotřeby dat s každou generací zařízení – až 40 %

Nárůst spotřeby dat s každou generací zařízení – až 40 %
2014-01-16T12:00:19+01:00
• 16. 1. 2014

Analytická společnost Actix odhalila v nově zveřejněné zprávě pár informací, opírající se o chytré telefony představené na mobilní trh v loňském roce. Telefony porovnané s modely z roku 2012 údajně spotřebovávají více mobilních dat než ty, které známe z minulého roku. Tento výsledek není žádným překvapení, jestliže si všimnete, že výrobci každým rokem uvádí stále vybavenější modely, což má také odraz v samotné spotřebě dat.

Mobilní data

Údaje u chytrých telefonů z roku 2013 dosahují na 40% vzestup náročnosti na objem přenesených dat. Pokud zajdeme ještě hlouběji do minulosti, tak modely z roku 2009 mají 7násobně menší spotřebu mobilních dat než telefony z předešlého roku. Společnost Actix tato čísla vysvětluje postavením do jasné rovnice, čili čím větší výkon, tím větší spotřeba dat.

V roce 2009 se teprve pomalu rozjížděl mobilní trh s chytrými telefony, takže první vzestup byl zpozorován při příchodu mnoha chytrých funkcích. V dnešní době uživatelé převážně přechází z méně výkonnějších modelů na modely z nejvyšší třídy, a to ve výsledku znamená další nárůst. Výzkum zároveň u každé generace počítá s dalším 40% vzestupem spotřeby mobilních dat.

Celkově chytré telefony zabírají 95% podíl v síťovém provozu, přičemž průměrný majitel tabletu spotřebuje dvojnásobné množství dat, než u svého chytrého telefonu. Každopádně rostoucí nápor cenově dostupných tabletů bude mít v budoucnu výrazný vliv na množství přenášených dat. Nakonec tři největší požírači mobilních dat jsou překvapivě modely od kalifornského Applu, jmenovitě iPhone 4, iPhone 4S a iPhone 5.

Zdroj: fiercewireless.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim