reklama

Intel představil chytrá sluchátka a další příslušenství pro aktivní styl života

Intel představil chytrá sluchátka a další příslušenství pro aktivní styl života
2014-01-07T17:31:50+01:00
• 7. 1. 2014

Na letošním veletrhu CES2014 se doslova roztrhl pytel s chytrými doplňky a fitness příslušenstvím. Výrobci se předhánějí v tom, kdo přinese to nejlepší a nejoriginálnější. Tak trochu netradičně se začíná vybarvovat i Intel, který opouští své osvědčené pole působnosti v oblasti procesorů a přináší celou řadu chytrých doplňků pro volný čas z kategorie tzv. Wearables. Tedy ve volném českém překladu – přenositelné, či nositelné příslušenství.

Intel_Smart_Ear-Buds_Reference-Design_p

Intel v první řadě nastínil vlastní pohled na to, jak by měly vypadat chytré hodinky neboli SmartWatch. Generální ředitel Brian Krzanich tento prototyp předvedl na keynote Intelu. Chytré hodinky od Intelu by měly přijít se všemi typickými charakteristikami, které nabízí konkurence, nicméně se vývojáři také zaměřili na schopnost poskytnou oznámení a další relevantní informace podle umístění, což dle jeho slov konkurence zatím nenabízí. Dostupnost chytrých hodinek od Intelu je očekávána někdy v tomto roce.

intel-smartwatch

Fitness tracking, který je nyní nesmírně oblíbený a výrobci se předhánějí v tom, kdo přijde s lepším produktem nyní doplňuje i Intel s jeho chytrými sluchátky, která mají mít fitness a biometrické schopnosti. Díky senzorům poskytnou různé údaje. Vše pak obstará chytré zařízení, jakým bude například chytrý telefon a aplikace v něm nainstalovaná.

Intel-Smart-Headset

Intel také uvedl inteligentní head-set Jarvis, který v sobě integruje jakéhosi osobního asistenta. Celý head-set tak bude fungovat podobně jako Siri od Applu. Bude jej stačit vložit do ucha a mluvit s ním a vše bude fungovat bez potřeby dalšího zařízení. Pro bezdrátové nabíjení příslušenství od Intelu poslouží inteligentní bezdrátová miska. Zařízení vložíme jednoduše do misky a v ní se nabije.

Intel-Smart-Bowl

Krzanich na keynote také představil malý počítač Intel Edison založený na technologii Intel Quark ve formě SD karty s vestavěnou podporou bezdrátového připojení a podporou více operačních systémů. Tento počítač by měl pomoci ostatním, menším vývojářům zpřístupnit možnosti vytvářet další přenositelná zařízení a příslušenství.  Dostupnost tohoto produktu je plánován na polovinu roku 2014.

Zdroje: thenextweb.com, engadget.com

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim