reklama

Gartner: 1 miliarda prodaných Android zařízení už letos

Gartner: 1 miliarda prodaných Android zařízení už letos
2014-01-13T07:47:22+02:00
• 12. 1. 2014

Analytická společnost Gartner přinesla pro následující dva roky novou analýzu trhu, podle které si v tomto roce každý sedmý obyvatel této planety koupí jedno zařízení běžící na systému Android. Všechny statistiky opět hrají do karet Androidu, u něhož se počítá s největším růstem, ale ani ostatní platformy na tom nebudou o moc hůře.

gartner

Již v září minulého roku se Google pochlubil s tím, že jejich systém Android byl aktivován u jedné miliardy chytrých zařízení. Tuto zprávu v týdnu zpochybňuje Gartner, který předpokládá přelom až během tohoto roku, kdy bude prodáno 1,1 miliard chytrých zařízení s Androidem. Navíc chytrých telefonů a tabletů se dohromady prodá 2,156 miliard, takže skoro každý druhý poběží rovněž na Androidu.

Gartner OS 2014

Mezi jednotlivými zařízeními bude v prodejnosti tento rok jednoznačně patřit hybridním zařízením, kde se očekává více než dvojnásobný skok oproti loňskému roku, zatímco druhý největší zájem bude o tablety. Závěrem je nutno podotknout, že propad BlackBerry bude i nadále v letech 2014-2015 pokračovat, a to zároveň po boku prodeje stolních počítačů a notebooků.

Gartner zařízení Android 2014

Zdroj: androidguys.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat