reklama

První zařízení s Ubuntu Touch přijde příští rok

První zařízení s Ubuntu Touch přijde příští rok
2013-12-13T09:00:05+01:00
• 13. 12. 2013

Zakladatel společnost Canonical v jednom z rozhovorů potvrdil novou spolupráci s prozatím neupřesněným výrobcem zařízení. Po nevydařené kampani s Ubuntu Phone na Kickstarteru se sice musel celý projekt smířit s neúspěchem, ale společnost podle svých dalších kroků to rozhodně nevzdává a hledá alternativní možnosti, jak alespoň dostat jejich Ubuntu OS do oběhu a mezi uživatele chytrých telefonů.

ubuntu-phone

Mark Shuttleworth v rozhovoru pro CNET prozradil, že uzavřel dohodu s prozatím nejmenovaným výrobcem chytrých telefonů, který dostane Ubuntu OS na zařízení zapadající do vyšší třídy během příštího roku. Jestliže si vzpomínáte, tak podobné zprávy jsme se dočkali už v lednu tohoto roku, kdy Canonical pro následující rok taktéž sliboval zařízení se samostatným systémem Ubuntu.

V současné době probíhají důležitá jednání s dalšími čtyřmi výrobci chytrých telefonů, kteří by mohli představit model nabízející v základu platformu Ubuntu. Samotný Canonical čítá ve svém seznamu několik významných partnerů, kupříkladu Vodafone, Verizon, Deutsche Telecom, T-Mobile, 3, EE, KT, SK Telecom, PT, ale ani jeden se bohužel nezabývá tolik důležitou výrobou.

V roce 2014 bude na trhu s operačními systémy bezpochyby probíhat velký konkurenční souboj, jelikož se očekává velký příchod Tizenu, zmiňovaného Ubuntu Touch a v neposlední řadě také Sailfish OS nebo Firefox OS. Navíc do toho Android, iOS, Windows Phone bude chtít posilovat své postavení na trhu, kde dlouhodobě drží většinový podíl.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim