reklama

Microsoft nabídne Samsungu 1 miliardu dolarů za další výrobu

Microsoft nabídne Samsungu 1 miliardu dolarů za další výrobu
2013-12-13T09:30:50+01:00
• 13. 12. 2013
1

Jeden z nejznámějších ruských novinářů serveru Mobile Reviews Eldar Murtazin, který je v mobilním zpravodajství proslulý díky únikům doposud nepředstavených zařízení, vynesl na veřejnost další zajímavou informaci týkající se obchodu mezi Microsoftem a Samsungem. Zpráva s trochou dávkou ironie tentokrát pochází ze sociální sítě Twitter, odkud vydává většinu svých novinek.

Eldar Murtazin

Podle Murtazina společnost Microsoft jedná s jihokorejským výrobcem o dohodě, která Samsungu přiřkne 1 miliardu dolarů (tj. v přepočtu neuvěřitelných 19,99 miliard korun) za to, že bude vyrábět více chytrých telefonů běžících na operační systému Windows Phone. Ačkoliv se může zdát uvedená částka víceméně přemrštěná nebo celá informace zveřejněna s nadsázkou, tak vedení z Redmondu je schopné tohoto kroku.

Screenshot_135

Pádným důvodem může být odkup Nokie, který následně Microsoftu přihraje více než 80procentní podíl na trhu mezi telefony s Windows Phone a bude muset nějakým způsobem přimět další výrobce k podpoře tohoto systému, aby rozšiřování bylo co nejefektivnější. Nicméně Samsung i bez jakýchkoliv finančních zdrojů momentálně připravuje minimálně jedno nové zařízení s WP pro příští rok. Zda přistoupí na tuto velmi lukrativní nabídku, ukážou až další měsíce, kdy se také očekává příchod prvního telefonu s Tizenem.

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Dan Šmíd

13. 12. 2013, 11:17

K čemu bude na trhu x modelů s WM, když je nikdo nebude chtít? Kdyby dali miliardu vývojářům, tak nabídkou software a kompatibilitou s desktopy převálcují Apple. Mají vše pro jít jeho cestou (vlastní systém, vlastní zařízení). Přeci jen systém laděný pro daný telefon je někde jinde než guláš androidů. Měli by začít přemýšlet.

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat