reklama

Otec Androidu se pouští do nového projektu

Otec Androidu se pouští do nového projektu
2013-12-04T14:23:29+01:00
• 4. 12. 2013
1

Andy Rubin je otcem Androidu a řadu let vedl vývoj. Tento systém byl původně určen do chytrých foťáků, kde jej najdeme, ale největší uplatnění má u smartphonů a tabletů. Andy nedávno odstoupil ze své pozice a začal hledat nový projekt. Do dnešního dne jsme nevěděli, čemu se bude věnovat, ale bylo jisté, že zůstává v Googlu.

jp-google-articleLarge

Nové zaměření se týká robotů, ale nečekejte, že se bude jednat o domácí mazlíčky nebo sluhy, jak známe ze Sci-Fi. Andy Rubin se v podstatě vrací ke svému původnímu zaměření, jelikož začínal u firmy Carl Zeiss jako robotický inženýr. Ze začátku bude vývoj směřovat spíše na výrobní linku, kde se najde uplatnění robotů. Celkový nástin plánů zatím nemáme a Andy v této otázce není zcela sdílný.

Ovšem ani v tomto případě neztrácí podporu Googlu, který vyčlenil nemalé finanční prostředky, ale ani zde nikdo neposkytl přesná čísla. Mimo jiné, kvůli novému zaměření Andyho bylo nakoupeno 7 společností za posledního půl roku, které napomohou ve vývoji robotů.

Nyní si tedy musíme počkat na první plody práce. Je těžké odhadovat, jestli se někdy s roboty od Googlu setkáme v běžném životě.

Zdroj: nytimes.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Deestrone

26. 12. 2013, 7:30

Andy Rubín neni otec je to zlodej kterej koupil dva iphony a do detailu skopiroval system applu ze prej otec:-D autor článku by si mel prostudovat jak se to skutecne stalo ja rikam ze tenhle človek je zlodej

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim