reklama

Nový zákon EU stanoví jednotnou nabíječku

Nový zákon EU stanoví jednotnou nabíječku
2013-12-22T08:30:54+01:00
• 22. 12. 2013
5

Evropský parlament není pravděpodobně spokojen s požadavkem, který před několika lety nařídil výrobcům – používat stejný nabíjecí konektor typu microUSB. Připravovaný zákon má přívést další novou změnu pro všechny společnosti prodávající mobilní zařízení v Evropské unii. Brzký podpis dokumentu totiž nařídí dodávat standardizovanou nabíječku pro všechna zařízení bez rozdílu.

microUSB

I když není zcela jasné, co vlastně bude zvoleno za standard, tak bez jakýchkoliv pochybností lze očekávat právě již několik let používanou microUSB nabíječku. K dnešnímu dni existuje prozatimní dohoda o společné nabíječce, která bude podepsána už v březnu příštího roku. Po podpisu členské státy Evropské unie dostanou dva roky na přizpůsobení místních zákonů a samotní výrobci ještě o rok navíc.

Tento krok, jehož cílem je omezit zbytečné plýtvání a náklady pro spotřebitele, může mít největší vliv na kalifornskou společnost Apple. Ta minulý rok vymněnila 30-pinový konektor za nabíjecí kabel s názvem Lighting. Nicméně v okamžiku, kdy vejde v platnost nový zákon, může také Apple zákazníkům v Evropě přidávat navíc k objednávce přizpůsobený adaptér, než aby prováděl změny uvnitř zařízení.

Nakonec pro ostatní výrobce bude přechod do značné míry jednodušší, jelikož v součastnosti jejich převážná většina bere microUSB řešení za standard.

Zdroj: gigaom.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Petr Kudrhalt

23. 12. 2013, 15:36

MicroUSB je dle mého názoru nešťastné řešení. Klasické „kolečko“ od nokie nehrozilo žádným opotřebením a ukecáváním ;-)
Když už tak raději rovnou novou verzi microUSB, která má být oboustranná.

Jakub Timco

23. 12. 2013, 19:49

to je fakt, kolečko zatím co do jednoduchosti zůstává nepřekonané :) každopádně pro data by bylo naprosto nepoužitelné, výrobci by si stěžovali na další port, a to nemluvíme o nesmyslnosti zavádět další konektor

Dominik Holeček

23. 12. 2013, 11:56

To Steny: Osobně s micro USB nemám žádný problém. A to prakticky neustále (i několikrát denně) připojuji mobil k pc nebo nabíječce. A to včetně starého mobilu, který mám již 2 roky. A žádnou poruchu jsem nezaznamenal…

Spíše si zkontroluj klasický USB konektor na nabíječce. Přesně jako tobě se mi stalo, že bylo potřeba s kabelem různě kroutit, aby se mobil nabíjel. Nejdříve jsem si také myslel že micro USB je poškozené, ale k počítači se mobil připojil bez problémů, takže jsem pochopil, že chyba je přímo v nabíječce a jejím konektoru… Takže po výměně nabíječky vše funguje perfektně…

Momentálně však doufám, že nový micro USB, který by mělo být v blízké době představeno se inspiruje Applem a jeho lightning konektorem, jelikož se při připojování kabelu k mobilu často strefím až na 3. pokus… :-D ;-D

Stále si nejsem jist, že je microUSB správná volba. Moje zkušenosti jsou takové, že se konektor v zařízení po delší době opotřebuje tak, že je třeba jej přemlouvat (kroutit kabelem a hledat polohu), aby nabíjel. Je to strašně složitá součástka, která v současnosti neunese denodenní používání.

O NTB a jejich adaptérech nic?

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat