reklama

První tablet do rodiny Google Play Edition od LG? aktualizováno

První tablet do rodiny Google Play Edition od LG? [aktualizováno]
2013-12-10T20:58:24+02:00
• 9. 12. 2013

Čtěte: LG G Pad 8.3 Google Play Edition

Aktualizováno 10. 12.

Začínají se ukazovat náznaky, že zmiňovaný model LG v510, který asi vychází z G Pad, nebude patřit do rodiny Nexus. Na druhou stranu půjde zřejmě o první tablet, který se bude honosit označením Google Play Edition. Z toho plyne, že bude vybaven čistým systémem Android v nejnovější verzi a bude získávat mezi prvními i aktualizace.

nexusae0_LG3_thumb

Bohužel jeho dostupnost bude omezena na trh v USA, kde jsou Google Play zařízení dostupná. Do této chvíle nedošlo k rozšíření do jiných zemí v rámci Obchodu Play.

Původní článek 5. 12.

Nové poznatky kolem doposud neznámého zařízení od společnosti LG protentokrát odkrývá mikroblogovací server Sina Weibo z Číny. Za několik posledních týdnů jde již o čtvrtý únik informací týkající se modelu V510, jehož skutečný název jihokorejský výrobce neprozradil. Proto se začíná spekulovat o nové generaci referenčního tabletu Nexus 8 pro Google.

Nexus 8 - možná podoba

O první uvolnění informací se zasloužila Telefonica, když zapříčinila únik snímku se jmenovkou a prodejní cenou. Další na řadě bylo LG, kde jeden ze zaměstnanců vynesl snímek určený k internímu použití. Oba snímky si byly velmi podobné, nicméně šance, že zmiňovaný operátor by měl nabízet nový Nexus 10 je opravdu minimální.

LG V510 - možná Nexus 8 - Telefonica LG V510 - možná Nexus 8

 

 

 

Naposledy model V510 dal o sobě vědět minulý měsíc, když se na internetu objevila získaná certifikace Bluetooth. Na závěr nejnovější zprávy pocházejí z Číny, kde byl odhalen servisní manuál chystaného zařízení. Ten prozrazuje přítomnost 8,3palcového displeje s rozlišením 1200 × 1920 pixelů. Záda disponují 5megapixelovým fotoaparátem, zatímco vpředu najdete 1,3megapixelovou kamerku.

LG V510 - možná Nexus 8 - cerfitikace Bluetooth LG V510 - možná Nexus 8 - manuál

 

Dále vnitřní část vyplňuje 2GB operační paměť RAM a baterie o velikosti 4 600 mAh. Procesor prozatím zůstává neupřesněn, ale proslýchá se o zasazení Snapdragonu 800 od Qualcommu. Nakonec by nebylo možná žádným překvapením, kdyby Nexus 8 vycházel z modelu G Pad 8.3 (kódové označení V500), jelikož jejich parametry jsou si velmi blízké.

LG V510 - možná Nexus 8 - konstrukce

Zdroje: talkandroid.com, androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat