reklama

Lumia 520 a 521 ovládá 30 % trhu s WP

Lumia 520 a 521 ovládá 30 % trhu s WP
2014-01-01T11:44:35+02:00
• 31. 12. 2013

Známá reklamní agentura AdDuplex zaměřená na operační systém Windows Phone od Microsoftu přináší další várku zajímavých čísel kolem chytrých telefonů nacházející se momentálně v oběhu. Zakladatel této společnosti, Alan Mendelevich, na sociální sítí Twitter prostřednictvím svého soukromého účtu zveřejnil, jaké modely s WP jsou největšími tahouny Nokie.

AdDuplex

Nejnovější informace přihrávají neuvěřitelný 30% podíl na celosvětovém trhu pouze dvěma modelům, kterými jsou Lumia 520 a Lumia 521. To může naznačovat, že většina zákazníků stále bere Nokii za špičku mezi výrobci telefonů v poměru výkonu k ceně. Nicméně tato situace rozhodně neprospívá jejich nejvyšší třídě, kde Lumii 1020 patří 11. příčka nebo Lumii 1520 až dokonce 16. místo, přičemž oba tvoří méně než 3 % využívání platformy Windows Phone.

Ve Spojených státech není stav jiný oproti zbytku světa. Tam navíc vedoucí dvojici dobíhá Lumia 920, jakožto nejpoužívanější zařízení s Windows Phone. Nakonec v budoucnu můžeme ještě očekávat, že nové verze Lumia 520 a 521 zamíchají kartami. Tyto modely sice mají dvojnásobnou paměť RAM, ale bohužel nebyly doposud pro mobilní trh v USA představeny.

Zdroj: wmpoweruser.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat