reklama

HTC zřejmě mění výrobu smartphonů – pomůže to?

HTC zřejmě mění výrobu smartphonů – pomůže to?
2013-12-17T06:19:27+01:00
• 17. 12. 2013

HTC nepatří v současnosti mezi nejzdravější výrobce na trhu. Nedávné finanční výsledky poukazují na neustálý meziroční pokles příjmů. Již jsme byli svědky několika změn strategií, které se dotkly marketingu i samotných smartphonů.

Nyní se objevují spekulace, že by HTC mohlo změnit částečně výrobu smartphonů. Je všeobecně známo, že tento výrobce těžce konkuruje jiným firmám z pohledu ceny. Na trhu najdeme mnohdy lépe vybavené smartphony, a to nemluvím jen o top modelech.

HTC CEO Peter Chou Unveils New HTC Smartphones

První změna by se mohla týkat outsourcingu výroby mobilů. To znamená, že zaplatí jiné společnosti, aby pro HTC zajišťovala produkci zařízení. Nejedná se o nic neobvyklého. Například tento způsob využívá konkurence, Samsungu nevyjímaje.

Druhá novinka by se mohla týkat využití levnějších procesorů od MediaTeku. Jedná se o zvláštní rozhodnutí, hlavně s přihlédnutím na to, že Qualcomm má podíl v HTC. Bohužel takové smartphony budou zřejmě prodávány jen v Číně.

Uvidíme, jestli se spekulace potvrdí. Zatím není zcela jasné, že by tato strategie mohla pomoci HTC ve finančním uzdravení.

Zdroj: androidbeat.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim