reklama

Foursquare pro Google Glass – neoficiální klient z české dílny

Foursquare pro Google Glass – neoficiální klient z české dílny
2013-12-08T20:03:45+01:00
• 8. 12. 2013

Zdroj: Dotekomanie.cz

Google nedávno představil GDK, což je vývojářský balíček pro tvorbu aplikací pro Google Glass. Mnozí vývojáři nelenili a začali pracovat na zcela nových projektech, přičemž ani Češi nezůstávají pozadu. Konkrétně se pochlubil novým výtvorem David Vávra.

Novinka se jmenuje Glasquare a jedná se o neoficiální klient pro Foursquare. Při tvorbě byl použit právě GDK – Glass Development Kit a samotná aplikace je dostupná jako open source na GitHubu. Zatím disponuje jen dvěma hlasovými příkazy, které jsou v angličtině: „Show best venues“ a „Search venues for …“. Ve výsledku zobrazí 10 nejlepších míst kolem vás, které odpovídají vyhledávání. Následně se zobrazí i nasměřování nebo tipy. Do budoucna se plánuje integrace dalších funkcí, jako například i ohlášení v daném místě („checkiny“).

Jde vidět, že se i u nás začínají objevovat zajímavé aplikace, které by se mohly prosadit i v zahraničí. Uvidíme, jak si čeští vývojáři povedou v na celosvětovém trhu. Pokud vás zajímá, jak probíhal vývoj Glasquare, máte jedinečnou možnost přijít na akci aDevMeetUp, kde má David Vávra přednášku.

 search venues venue_detail menu_directions menu_tips tips_detail

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim