reklama

Dual boot od Canonical – Ubuntu Touch a Android na jednom zařízení

Dual boot od Canonical – Ubuntu Touch a Android na jednom zařízení
2013-12-23T21:24:54+01:00
• 23. 12. 2013

Společnost Canonical se snaží protlačit do světa smartphonů pomocí Ubuntu Touch. Do této chvíle jsme měli jednu možnost, jak tento systém vyzkoušet. Přímo jej nainstalovat na mobilu, ale je zde ještě jeden háček v podobě podporovaných zařízení. Naštěstí dnes byla představena novinka nabízející dual boot.

Screenshot_182

To znamená, že můžete mít nainstalovaný Android a Ubuntu Touch na jednom smartphonu a přepínat se mezi nimi pomocí jednoduché aplikace. Díky tomu není potřeba používat složitější příkazy nebo přímo počítač, abyste mohli přepnout na jiný systém.

I zde platí, že je podporováno jen několik zařízení. V podstatě je vše vyzkoušeno jen na Nexusu 4, byť ostatní modely Nexus by teoreticky mohly zvládnout tento dual boot. Bohužel to není zcela otestováno. Pokud jde o systém, tak musíte mít minimálně Android 4.2 nebo vyšší a 2,7 GB volného prostoru.

Screenshot_183

Canonical dodává, že dual boot je určen jen pro vývojáře. Tudíž zde nebudeme psát českou verzi návodu. Pokud máte dostatek znalostí a zkušeností s flashováním smartphonu, navštivte oficiální stránku, kde najdete kompletní postup instalace.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim