reklama

Chytré brýle Vuzix M100 v předprodeji za 999 dolarů

Chytré brýle Vuzix M100 v předprodeji za 999 dolarů
2013-12-06T11:00:54+02:00
• 6. 12. 2013

Trh s chytrými příslušenstvími by měl zažít největší rozkvět už příští rok. Kromě dlouho očekávaných brýlí Glass od Googlu můžeme také v hojném počtu očekávat příchod chytrých hodinek. Přeskočit všechny významné výrobce a udělat první krok se rozhodla společnost Vuzix. Vlastní řešení chytrých brýlí předvedla na letošním veletrhu CES, kde sklidila víceméně pozitivní reakce. Nyní doplněk s označením M100 přichází do předprodeje a s tím detailnější pohled na seznam specifikací.

Vuzix M100 - barevné varianty

Vuzix M100 disponují WQVGA displejem se světelnosti 2000 nitů. Uvnitř najdete procesor Texas Instruments OMAP4430 taktovaný na 1 GHz společně s 1GB operační pamětí RAM a 4GB interní pamětí, kterou navíc dále rozšíříte díky podpoře paměťové microSD karty. Brýle mají v základu přeinstalovaný Android ve verzi 4.0 Ice Cream Sandwich s hlasovou navigací, řídicími gesty a možností dálkového ovládání aplikací.

Vuzix M100 - brýle

Ocenit lze konstrukci, která je zcela odlišná od Google Glass a spíše připomíná prodloužené sluchátko. Budoucí majitele rovněž čeká 5megapixelový fotoaparát nebo funkce jako Bluetooth 4.0, WiFi. O výdrž zařízení se postará 600mAh baterie doplněná o další nabíjecí článek s kapacitou 3800mAh. Integrovaný gyroskop, akcelerometr a kompas s 3 osami zajišťuje sledování vaší hlavy.

Výrobce Vuzix vypustil brýle M100 do předprodeje za 999 dolarů (tj. v přepočtu 20 194 Kč bez daně a dalších poplatků za pořízení) a zajímavosti na závěr je, že kromě podpory platformy Android si jej mohou pořídit také majitele zařízení běžící na systému iOS.

Vuzix M100

Zdroj: talkandroid.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat