reklama

Bluetooth nově ve verzi 4.1

Bluetooth nově ve verzi 4.1
2013-12-05T11:42:39+01:00
• 5. 12. 2013
1

Milovníci různých příslušenství si vybírají smartphone nebo tablet i podle toho, jestli je dostupná technologie Bluetooth 4.0. Ta se prosazuje zejména díky speciálnímu módu, který umožňuje fungování s nízkou spotřebou energie. Ovšem nyní byl představen standard 4.1, který zachovává původní vlastnosti a rozšiřuje samotnou použitelnost.

w640

Bluetooth 4.0 má problémy při vysílání, když zároveň zařízení je připojeno na LTE. Nově se tedy řeší tento nedostatek, díky čemuž dochází ke snížení náročnosti na energii. Další výhoda se objevuje v lepším spojení, zejména pak jeho udržení nebo obnovení. Díky tomu se zrychlí připojování periferií ke smartphonu nebo tabletu.

Nezapomnělo se ani na otázku přenosu dat. Nově je podporováno hromadné posílání. V praxi to může vypadat tak, že příslušenství, které bude měřit třeba váš puls, bude sbírat data a jakmile se opět připojí k mobilu, dojde k hromadnému přenosu informací. Nezapomnělo se na širší podporu vývojářů nebo nového protokolu IPv6.

S Bluetooth 4.1 se zřejmě jen tak nesetkáme v dohledné budoucnosti. Bude záležet na výrobcích, kdy novinku začlení do svých zařízení. Bohužel je zde nutná i podpora ze strany operačního systému. U verze 4.0 jsme čekali poměrně dlouho, podpora přišla až s Androidem 4.4.

Zdroj: androidcentral.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Martin B.

5. 12. 2013, 12:18

Podpora BT 4.0 prisla do Androidu uz s verziou 4.3 Jelly Bean.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim