reklama

Apple vyhrál soud proti Samsungu v Jižní Koreji

Apple vyhrál soud proti Samsungu v Jižní Koreji
2013-12-14T09:03:00+01:00
• 14. 12. 2013

Tentokrát ani domácí půda nepomohla jihokorejskému výrobci k tomu, aby dokázal v soudním sporu porazit svého největšího konkurenta na mobilním trhu, společnost Apple. Patentové války probíhající několik desítek měsíců zřejmě nemají konce a zároveň v poslední době také nepřinášejí výrazný úspěch společnosti Samsung.

apple-vs-samsung

Čtvrteční řízení překvapivě dokázal ustát Apple, který čelil žalobě za údajné porušování třech patentů týkajících se funkce seskupování zpráv a zobrazení krátké zprávy na displeji. Soudce Shim Woo-Yong zamítl žádost Samsungu o zákazu prodeji modelů iPhone 4S, iPhone 5 a iPad 2 v Jižní Koreji.

Dále součástí žádosti byla náhrada škody ve výši 10 milionů wonů (tj. v přepočtu 190 143 Kč), na kterou také může jihokorejský Samsung zapomenout a výrobce před samotným odvoláním si vzal čas na přezkoumání vydaného rozhodnutí.

Každopádně v srpnu loňského roku dokázal Samsung u totožného soudu proti Applu uspět, když si odnesl 40 milionů wonů (tj. 760 572 Kč), ale zároveň si této částky příliš neužili, jelikož Apple ve stejnou dobu taktéž uspěl a jihokorejský výrobce musel zaplatit 25 milionů wonů (tj. 475 357 Kč) za patent umožňující se odrazit na konci seznamu.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim