reklama

YotaPhone z Ruska půjde na trh v prosinci

YotaPhone z Ruska půjde na trh v prosinci
2013-11-16T10:30:04+02:00
• 16. 11. 2013

Poslední informace týkající se chytrého telefonu s názvem YotaPhone sahají k únoru tohoto roku, kdy výrobce oznámil zajištění výrobních kapacit a až nyní takřka po 10 měsících informuje veřejnost o oficiálním zahájení prodeje. Jak bylo zmíněno na letošním veletrhu CES, zařízení dostalo dva displeje, kde každý zvlášť je založen na odlišné technologii.

YotaPhone - displeje

Hlavní část naleznete vpředu, kam byl vsazen 4,3palcový LCD displej s rozlišením 720 x 1280 pixelů společně s 1MPx kamerkou pro videokonference. Celá konstrukce těla dosahuje při hmotnosti 146 gramů na rozměry 133.6 x 67 x 9,99mm. Stránku výkonu zajišťuje dvoujádrový procesor taktovaný na 1,7 GHz, 2GB operační paměť RAM a 32GB interní úložiště na vlastní data.

YotaPhone

Záda disponují 13megapixelovým fotoaparátem s autofokusem, přisvětlovací LED diodou a baterií o velikosti 1800 mAh. Zbylé místo vyplňuje taktéž 4,3palcový displej, ale pouze s rozlišením 360 x 640 pixelů a navíc založený na technologii EPD (E-Paper Display). Uživatele uživatelským prostředím bude doprovázet operační systém Android ve verzi 4.2.2 Jelly Bean doplněný o speciální gesta a Put2Back aplikace pro zadní displej.

YotaPhone - představení

Ostatní specifikace zahrnují WiFi, Bluetooth 4.0, GPS, A-GPS, Glonass, FM rádio, podporu micro-SIM a všechny známé senzory. Novinka je schopna pracovat na sítích LTE, UMTS a GSM, přičemž její dostupnost na mezinárodním trhu je oznámena na období ještě před blížícími se Vánoci. Prodejní cena dvou barevných variant (černá/bílá) se má vyšplhat na hranici 20 000 rublů, což při přepočtu vychází na 12 327 Kč bez daně a dalších poplatků za pořízení.

YotaPhone - varianty

Zdroje: phonearena.com, phonearena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat