reklama

Skupina Deutsche Telekom kupuje GTS Central Europe

Skupina Deutsche Telekom kupuje GTS Central Europe
2013-11-10T19:00:27+02:00
• 10. 11. 2013
4

Dlouho se nejen ve střední Evropě diskutovalo o tom, kdo nakonec koupí společnost GTS. Německá korporace Deutsche Telekom své záměry vůbec netajila, ale ještě říjnu to vypadalo, že vše skončí krachem. Opak je nakonec pravdou.

gtstm

V dnešní tiskové zprávě T-Mobile informuje: „Deutsche Telekom posiluje svou pozici na firemním trhu akvizicí GTS Central Europe („GTS“) v celkové hodnotě 546 milionů eur.“ A zároveň Timotheus Höttges, finanční ředitel německé korporace, dodává, že na rozdíl od jiných společností chtějí investovat.

A proč má Deutsche Telekom tak veliký zájem právě o GTS? Důvod je jednoduchý. Německá společnost působí ve všech středoevropských zemích. GTS má vybudovanou zase výbornou síťovou infrastrukturu v Polsku a České republice. Aktuální plány počítají s tím, že T-Mobile bude díky GTS moci rozšířit své portfolio služeb. Primární cíl německé korporace je získání dalších firemních zákazníků.

map_hover

„Deutsche Telekom pokládáme za nejlepšího partnera pro GTS a velmi oceňujeme všechny výhody a příležitosti, které transakce přinese jak zákazníkům, tak zaměstnancům,“ řekl Danny Bottoms, generální ředitel GTS.

Pokud se zaměříme pouze na český rybník, můžeme konstatovat, že společnosti T-Mobile a GTS spolu spolupracují už nějakou tu dobu. Aktuálně GTS působí jako virtuální operátor v síti T-Mobilu a předprodává jeho služby dalším firemním subjektům.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Android programátor, co se zajímá o nejrůznější mobilní technologie a sítě.

Komentáře

Peter mcmiazga Jamnicky

4. 11. 2013, 22:17

Ja z toho moc nadseny nie som. Na slovensku to bol jediny seriozny ISP s ktorym sa dalo jednat o comkolvek. Som zvedavy ako dopadne fuzia…

Martin Novák

10. 11. 2013, 21:03

Slovenskou cast nekupuji.

Peter mcmiazga Jamnicky

11. 11. 2013, 4:27

Som stastny ze nemusim hladat alternativu aj ked buducnost je neista

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat