reklama

Oživte své „photosphere“ fotografie filtry z aplikace Snapseed

Oživte své „photosphere“ fotografie filtry z aplikace Snapseed
2013-11-02T11:25:52+02:00
• 2. 11. 2013

Jistě jste si všimli, že v poslední aktualizaci aplikace Snapseed přibyl nový filtr HDR Scape, díky kterému vaše fotografie dostanou působivou atmosféru HDR snímků. Sám Snapseed hojně používám a považuji jej za jednu z nejlepších, ne-li nejlepší aplikaci pro úpravu fotografií vůbec.

Screenshot_2013-10-31-08-26-09 Screenshot_2013-10-31-08-25-57

Tak trochu jsem pátral, jak kromě klasických fotografií a panoramat oživit i fotografie pořízené prostřednictvím funkce Photosphere, díky které můžete pořizovat 360° snímky a narazil jsem na zajímavý postup, jak dostat filtry ze Snapseed i do těchto snímků. Je to jednoduché, a tak si pojďme krok za krokem ukázat, jak na to.

Pokud nedisponujete telefonem či tabletem z rodiny Nexus, které tuto funkci mají již v sobě, budete si muset stáhnout fotoaparát, který tyto snímky umí pořizovat. Stahovat můžete ZDE. Aplikaci nainstalujte klasickým způsobem, podotknu jen, že v nastavení telefonu musíte povolit instalaci z neznámých zdrojů. Po úspěšné instalaci doporučuji z bezpečnostních důvodů toto opět zakázat. Je možné, že u některých slabších zařízení nebude funkce Photosphere fungovat.

Nyní máme vše potřebné pro pořízení 360° snímku. Jakmile takový snímek pořídíme, stačí spustit aplikaci Snapseed a aplikovat libovolný filtr, v našem případě použijeme zmiňovaný HDR Scape. Pokud preferujete jinou aplikaci pro úpravy a vylepšení, meze se nekladou. Tím, že jsme fotku upravili ve Snapseedu či jiném editoru, jsme fotku zbavili metadat, která jsou potřebná pro zobrazení jako sphere fotografie.

Jakmile provedeme aplikaci filtru, snímek uložíme a přesuneme se do mobilního prohlížeče a do adresního řádku zadáme adresu: http://photo-sphere.appspot.com/. Dbejte na to, abyste se v mobilním prohlížeči přepnuli na desktopové zobrazení. Na této stránce nahrajte upravený snímek a chvilku vyčkejte. Jakmile se snímek nahraje, bude doplněn o metadata. Volitelně zde můžete připojit polohu, kde byl snímek pořízen. Nyní stačí fotku stáhnout zpět do fotogalerie, ze které jej můžete nahrát na Google+, nebo do webové služby Sphereshare.net, která slouží pro prohlížení a sdílení pořízených sphere fotografií. Výsledek s použitím filtrů ve Snapseed můžete vidět pod článkem. Pro plné zobrazení klikněte na obrázek.

Původní snímek

Photosphere za použití filtru Tilt-Shift

Photosphere za použití filtru HDR Scape

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim