Nokia vyhrála proti HTC soud v Británii

Nokia vyhrála proti HTC soud v Británii
2013-11-01T11:30:51+02:00
• 1. 11. 2013

Zatímco soudní spory mezi Applem a Samsungem pomalu utichají, do boje se nyní vydala finská společnost Nokia, a to proti tchajwanskému HTC. Již čtvrtého úspěchu v podobě vítězství se dočkala Nokia ve Velké Británii, kde dostala za pravdu, což jim samozřejmě hraje do karet a může směle požádat o zastavení dovozu vlajkového modelu One od HTC včetně finanční náhrady za způsobenou škodu v neupřesněné výši.

Nokia HTC

HTC údajně měla využít patent týkající se modulátoru, který dovoluje přenos dat u mobilních telefonů. Nicméně tchajwanský výrobce se odvolal na Qualcomm, od něhož nakupuje součástky pro svoji vlajkovou loď One a ten by měl mít platné licence. Velmi podobná situace nastala už v dubnu, kdy v Nizozemí vyhrála Nokia soudní spor proti HTC, jelikož používala proprietární mikrofon a byl tak na krátkou dobu zastaven prodej HTC One.

Nakonec se ukázalo, že společnost ST Microelectronics podepsala smlouvu s Nokií, v nichž se zavázali vyrobit zmiňovaných mikrofon výhradně pro telefony Lumia a následně pravděpodobně nedopatřením se mikrofon objevil také v modelu od HTC. Výsledek byl takový, že soud v Haagu zákaz prodeje zrušil, protože HTC bylo uvedeno v omyl.

Nebylo by tedy žádný překvapením, kdyby se stejný scénář opakoval a finská Nokia by opět těžila ze zbytečné chyby. Tchajwanský výrobce zdůrazňuje, že Nokia podepsala v USA smlouvu s Qualcommem, což mu nedovoluje podat žalobu na něj, takže bezdůvodně útočí na HTC.

Nokia ve svém prohlášení je potěšena vydaným rozhodnutím a mluvčí pro Evropu dodává: ,,Letos jde o třetí soud, který zjistil, že HTC porušuje patenty Nokie, čímž se počet porušených patentů zvyšuje na číslo čtyři.‘‘

Prozatím není známo, jak celý případ dopadne, ale ve Finsku doufají, že obě společnosti budou chtít najít společné řešení a HTC se bude moci vyhnout zákazu prodeje.

Zdroj: gsmarena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Julinek

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat