reklama

Foxconn pozastavuje výrobu iPhonu 5C

Foxconn pozastavuje výrobu iPhonu 5C
2013-11-20T10:09:18+02:00
• 20. 11. 2013

Menší zájem o plastovou verzi iPhonu 5C přechází do mnohem větších rozměrů. Zahraniční server DigiTimes informuje o dalších krocích Applu, který už začátkem října údajně dal pokyn k snížení produkce modelu 5C a to vlivem nízké poptávky. Ani samotný prodej není podle představ kalifornského výrobce, což má nyní za následek pozastavení jeho výroby.

Apple

Prvním náznak nespokojenosti dal Apple najevo, když továrna v Zhengzhou patřící Foxconnu musela snížit denní produkci iPhonu 5C z 50 000 kusů na pouhých 8 000 kusů. Nejnovější zpráva hovoří o tom, že ve stejné továrně došlo k zastavení výroby zmiňovaného modelu a následnému přechodu na úspěšnější zařízení, kterým je samozřejmě iPhone 5S.

Nejvyšší model 5S dlouhodobě drží vysoké tržby a doposud se Apple nepochlubil přesnými čísly vedlejšího zařízení s přídomkem 5C na jednotlivých trzích. Není tedy všechno růžové, jak to vypadá a Apple zřejmě pochopil, že zaměření na „levnější“ varianty svých zařízení nejsou tím pravým pro jejich zákazníky, neboť tomuto segmentu mobilního trhu vládnou již delší dobu jiní producenti.

Nakonec můžeme počítat s tím, že Apple v budoucnu bude svoji pozornost více zaměřovat pouze na model 5S a z příští diverzifikace portfolia raději upustí.

Zdroj: gsmarena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat