reklama

Citigroup: Google Play zažil přelomový rok

Citigroup: Google Play zažil přelomový rok
2013-11-22T23:15:00+02:00
• 23. 11. 2013

Zprávy za několik posledních měsíců týkající se obchodu Google Play hovoří o stále rychlejším generování příjmů, i když nejsou stále na blízku konkurenčnímu App Storu od Applu. Analytik Mark May ze společnosti Citigroup řekl, že pro obchod Google Play byl tento rok přelomový a budoucnost může být ještě přívětivější.

Google Android

Z analýzy zmiňovaného analytika se příjem Google Play za letošní rok bude pohybovat na 1,3 miliardách dolarů a v následujících čtyřech letech se očekává meziroční nárůst o 43 %. Z toho vychází fakt, že v roce 2017 může Google a jeho obchod Play mít příjmy ve výši 5,2 miliard dolarů. Přitom výsledná čísla zahrnují pouze prodeje aplikací a her, nikoliv další příjmy z reklam AdSense, u nichž Google na konci roku pravděpodobně zaeviduje další příjem ve výši 3,2 miliardy dolarů. V roce 2017 tak můžeme očekávat příjmy z Google AdSense ve výši 7,2 miliardy dolarů.

Důvodem, proč Mark May vynesl tyto informace na veřejnost, je nadměrné soustřední investorů na jablečný App Store společně na Facebook a ignorace tempa růstu u Google Play. Jestliže v konečném výsledku celá analýza příliš nevybočí ze své dráhy a ukážou se informace jako věrohodné, tak lze v brzké době očekávat zaměření pozornosti ze strany investorů i na Obchod Play.

Zdroj: phonearena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat