Citigroup: Google Play zažil přelomový rok

Citigroup: Google Play zažil přelomový rok
2013-11-22T23:15:00+02:00
• 23. 11. 2013

Zprávy za několik posledních měsíců týkající se obchodu Google Play hovoří o stále rychlejším generování příjmů, i když nejsou stále na blízku konkurenčnímu App Storu od Applu. Analytik Mark May ze společnosti Citigroup řekl, že pro obchod Google Play byl tento rok přelomový a budoucnost může být ještě přívětivější.

Google Android

Z analýzy zmiňovaného analytika se příjem Google Play za letošní rok bude pohybovat na 1,3 miliardách dolarů a v následujících čtyřech letech se očekává meziroční nárůst o 43 %. Z toho vychází fakt, že v roce 2017 může Google a jeho obchod Play mít příjmy ve výši 5,2 miliard dolarů. Přitom výsledná čísla zahrnují pouze prodeje aplikací a her, nikoliv další příjmy z reklam AdSense, u nichž Google na konci roku pravděpodobně zaeviduje další příjem ve výši 3,2 miliardy dolarů. V roce 2017 tak můžeme očekávat příjmy z Google AdSense ve výši 7,2 miliardy dolarů.

Důvodem, proč Mark May vynesl tyto informace na veřejnost, je nadměrné soustřední investorů na jablečný App Store společně na Facebook a ignorace tempa růstu u Google Play. Jestliže v konečném výsledku celá analýza příliš nevybočí ze své dráhy a ukážou se informace jako věrohodné, tak lze v brzké době očekávat zaměření pozornosti ze strany investorů i na Obchod Play.

Zdroj: phonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Julinek

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat