reklama

Citigroup: Google Play zažil přelomový rok

Citigroup: Google Play zažil přelomový rok
2013-11-22T23:15:00+01:00
• 23. 11. 2013

Zprávy za několik posledních měsíců týkající se obchodu Google Play hovoří o stále rychlejším generování příjmů, i když nejsou stále na blízku konkurenčnímu App Storu od Applu. Analytik Mark May ze společnosti Citigroup řekl, že pro obchod Google Play byl tento rok přelomový a budoucnost může být ještě přívětivější.

Google Android

Z analýzy zmiňovaného analytika se příjem Google Play za letošní rok bude pohybovat na 1,3 miliardách dolarů a v následujících čtyřech letech se očekává meziroční nárůst o 43 %. Z toho vychází fakt, že v roce 2017 může Google a jeho obchod Play mít příjmy ve výši 5,2 miliard dolarů. Přitom výsledná čísla zahrnují pouze prodeje aplikací a her, nikoliv další příjmy z reklam AdSense, u nichž Google na konci roku pravděpodobně zaeviduje další příjem ve výši 3,2 miliardy dolarů. V roce 2017 tak můžeme očekávat příjmy z Google AdSense ve výši 7,2 miliardy dolarů.

Důvodem, proč Mark May vynesl tyto informace na veřejnost, je nadměrné soustřední investorů na jablečný App Store společně na Facebook a ignorace tempa růstu u Google Play. Jestliže v konečném výsledku celá analýza příliš nevybočí ze své dráhy a ukážou se informace jako věrohodné, tak lze v brzké době očekávat zaměření pozornosti ze strany investorů i na Obchod Play.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim