reklama

Android 4.4 KitKat ukrývá náhradu za Dalvik

Android 4.4 KitKat ukrývá náhradu za Dalvik
2013-11-04T06:28:00+02:00
• 4. 11. 2013

Letos jsme se nedočkali Android 5.0. Google se rozhodl, že povýší číslo verze systému „jen“ o jedno desetinné číslo. To ale neznamená, že je zde minimum novinek. Mnohé z nich již známe, ale pod kapotou se ukrývají další tajemství. Jedno z nich bylo poodkryto členy fóra XDA Developers, přičemž vysvětlení najdeme i na oficiálních stránkách pro vývojáře.

Pokud si nyní spustíte aplikaci na Android,  běží ve virtuálním stroji Dalvik. Na rozdíl od Java VM je optimalizovaný pro mobilní zařízení. Nyní se ukazuje, že Google má větší plány. Zřejmě v budoucnu dojde k nahrazení Dalviku za ART. Jedná se o kompletně nový virtuální stroj, v kterém budou běžet aplikace.

Screenshot_37

V tuto chvíli je obsažen v Androidu 4.4 KitKat, ale je určen jen pro vývojáře. Google přímo dodává, že se jedná o experimentální verzi. Zatím není určena pro ostré nasazení a je nutné na ART zapracovat. Ovšem vývojáři mohou začít testovat po zapnutí ve vývojářských možnostech.

Zatím není doporučováno, aby se ART stalo základním virtuálním strojem, jinak by mohlo dojít k vážným komplikacím s Androidem.

Zde se odhaduje, že za novinkou může stát společnost Flexycore, která byla nedávno odkoupena Googlem. Navíc se odhaduje, že by ART mohlo zvýšit výkonnost systému Android.

Zdroj: xda-developers.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat