reklama

Android 4.4 KitKat – ART vs. Dalvik video

Android 4.4 KitKat – ART vs. Dalvik [video]
2013-11-12T07:12:27+02:00
• 12. 11. 2013

Po představení nejnovějšího systému Android 4.4 KitKat si mnozí mohli myslet, že nepřináší nijak velké novinky. Ovšem následně se ukázalo, že již v sobě obsahuje experimentální ART, který by měl nahradit současný Dalvik. Mohli jsme jen odhadovat, co vlastně novinka přinese, ale většina tipovala, že půjde hlavně o zvýšení výkonu.

 Android-300x260

My jsme si samozřejmě otestovali také přechod na ART a mohli jsme jednoznačně konstatovat z pozorování, že se aplikace spouštějí rychleji. Ve výsledku tedy dochází k zrychlení práce s aplikacemi, přičemž není tak moc zatěžován procesor. Má to samozřejmě dopad i na samotnou baterii. Zatím je ART ve fázi testování, byť si můžete vyzkoušet nový režim i vy sami. Nyní se ale podívejte na důkaz o tom, že zařízení s aktivovaným ART spouští aplikace rychleji.

Na videu jsou použity tablety Nexus 7 2013 s totožným systém se stejnými aplikacemi. Jediný rozdíl je ve virtuálním stroji. Vlevo se využívá Dalvik a vpravo ART.

Zřejmě si budeme muset počkat na další větší aktualizaci systému Android, aby se tato funkce dostala do běžné praxe. Pokud se nebojíte testovat experimentální funkce, můžete přes panel nástrojů přepnout na ART. Připravte se na restart zařízení a následnou úpravu vše aplikací.

Zdroj: androidbeat.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim