reklama

Vivo XPlay 3S bude první telefon s WQHD displejem

Vivo XPlay 3S bude první telefon s WQHD displejem
2013-10-20T12:12:25+02:00
• 20. 10. 2013

Pokud si dobře vzpomínáte, koncem loňského roku společnost HTC představila první chytrý telefon s displejem, který zaujímal Full HD rozlišení (respektive 1920 x 1080 pixelů). Téměř po roce se technologie v oblasti displejů posunula opět o krok kupředu, jelikož čínský výrobce Vivo plánuje u své nadcházející vlajkové lodi odstartovat novou generaci displejů s přelomovým 2K rozlišením.

Vivo Xplay3S

Připravovaný model Xplay3S můžeme očekávat ještě v letošním roce a jeho největším lákadlem by pravděpodobně měl být displej s rozlišením 2560 × 1440 pixelů. Kromě toho navíc v sobě bude skrývat čtyřjádrový procesor Snapdragon 800 od Qualcommu s taktem 2,3 GHz nebo síťové moduly 4G TDD-LTE/FDD-LTE.

Nicméně pro mnohé uživatele chytrých zařízení může být zmiňované rozlišení zbytečné. Většina expertů se shoduje na tom, že lidské oko není schopné zpracovat tak náročné rozlišení na malých obrazovkách, jaké mají například chytré telefony. Rozdíl mezí Full HD a 2K displeji bude zřejmě takový, jako byste porovnali Full HD s HD, který je podle všeho dostačující pro chytré telefony.

Zdroj: unwiredview.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim