reklama

Sony: Pokus o bezdrátové nabití za hodinu

Sony: Pokus o bezdrátové nabití za hodinu
2013-10-24T12:00:53+01:00
• 24. 10. 2013

Technologie dovolující nabíjení chytrých zařízení bez potřeby připojení doposud nesklidila příliš velký úspěch. Několik speciálních podložek známé jako Qi adaptér představila za uplynulé dva roky pouze hrstka výrobců, i když podporujících zařízení na mobilním trhu také nenajdete mnoho. Tento fakt se pokusí změnit japonská společnost Sony, která se bude snažit urychlit samotný proces nabíjení.

Sony

Výrobce se pokusí snížit dobu do úplného nabití na pouhou jednu hodinu. Chystaná bezdrátová jednotka pro nabíjení vychází z nové verze Qi standardu, což přinese výkon v rozpětí 10 až 15 wattů a zároveň bude mít vliv na dobu nabití. U některých zmíněné vylepšení může vyvolávat mírné zděšení, jelikož výkonnější nabíječka by mohla zařízení nenávratně zničit.

Nicméně společnost Rohm zabývající se čipy a energetikou spolupracuje při vývoji nového zařízení a ujišťuje, že jejich dodávané čipy jsou připraveny zvládnout větší zátěž. Nakonec první kusy do nové řady bezdrátových nabíječek Sony uvede k telefonům z modelové řady Xperia, a to nejdříve až v druhé polovině následujícího roku.

Zdroj: androidguys.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim