reklama

Samsung připravuje nové baterie pro smartphony

Samsung připravuje nové baterie pro smartphony
2013-10-17T07:30:00+01:00
• 17. 10. 2013

Pokud se podíváme na současný svět mobilních technologií, můžeme si všimnout, že většina zákazníků volá po delší výdrži na jedno nabití. Například se ve smartphonech objevují baterie s vyšší kapacitou, ale ve výsledku výdrž stagnuje stále kolem jednoho dne. Zřejmě to ale není natolik velký problém, aby největší výrobce mobilů investoval a vyvinul lepší typ baterií v tomto ohledu.

Nyní chce přijít se sériovou výrobou baterií, které budou odolnější vůči vznícení, explozi nebo vytečení. Za vším stojí divize Samsung SDI, která chce přibližně v roce 2015 přijít s novým typem, který bude odolnější ve výše uvedených ohledech. Hlavní rozdíl najdeme v elektrolytu.

SAM_1536-665x424

Současné baterie obsahují tekutý elektrolyt, ale má své nevýhody. Při nabíjení dochází ke kondenzaci kovových částic na elektrodách, což může způsobit zkrat a případné vznícení. Novinka bude obsahovat pevný elektrolyt. To by mělo eliminovat nežádoucí efekty.

Dalším bonusem je možnost nové baterie vyrábět v nejrůznějších tvarech, což by se dalo využít u zakřivených smartphonů. Bohužel se nyní ale korejský výrobce musí soustředit na vyřešení problému s účinností. Bohužel si budeme muset počkat na jinou technologii, která dodá více energie pro delší fungování smartphonu na jedno nabití.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim