reklama

Changhong Z9 upoutá velikostí, výkonem a výdrží

Changhong Z9 upoutá velikostí, výkonem a výdrží
2013-10-17T07:42:00+02:00
• 17. 10. 2013

Po dvou měsících všemožných spekulací čínská společnost Changhong oficiálně představila nový přírůstek do rodiny chytrých telefonů. Jedná se o model s označením Z9 a s největší pravděpodobností jde o vlajkovou loď tohoto výrobce, čemuž napovídá v skutku jedinečná výbava skrývající vynikající kapacitu baterie, dostatečný výkon a pohledné designové zpracování.

Changhong Z9

Changhong Z9 v čele zaujímá 5,5palcový displej s HD rozlišením společně s 1,3megapixelovou kamerkou pro uskutečnění videokonferencí. Výkon zajišťuje čtyřjádrový procesor MT6589T od MediaTeku s frekvencí 1,5 GHz, 1GB operační paměť RAM a doplňuje ho interní paměť pro uživatelská data o velikosti 16 GB, kterou ke všemu rozšíříte prostřednictvím slotu na paměťovou microSD kartu.

Zadní část vyplňuje 8megapixelový senzor fotoaparátu a také baterie s kapacitou 5000 mAh. To dělá telefon jedinečným mezi mnohými zařízeními pocházející právě z Číny, přičemž navíc tloušťka těla dosahuje na pouhých 9 mm. Na mobilním trhu byste zřejmě marně hledali vícero podobných kousků s totožnými vlastnostmi, takže nějaká šance na úspěch tu jednoznačně žije.

Nakonec softwarovou výbavu uzavírá operační systém Android ve verzi 4.2 Jelly Bean a konečná prodejní cena bude začínat na 2 499 jüanech, což při přepočtu vychází na 7 761 Kč bez daně a dalších poplatků.

Zdroj: unwiredview.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim