reklama

Co přinese nová generace iPadů? spekulace

Co přinese nová generace iPadů? [spekulace]
2013-10-16T09:00:39+02:00
• 16. 10. 2013

Již za necelý týden v úterý 22. října se dočkáme představení nové generace applovských tabletů. Kromě nich se dočkáme asi i dalších novinek, ale v tomto článku si rozebereme možné novinky v iPadu 5. generace a iPadu mini 2. generace.

ipad2013_1

iPad 5

Začneme pohledem na již pátou generaci velkého iPadu. Ten se má poprvé dočkat větší úpravy designu včetně výraznější změny rozměrů. Myslím tím především šířku, protože iPad 5 převezme design iPadu mini. Zároveň bude ale i tenčí a lehčí. Přesně rozměry činí 169,5 × 240 × 7,5 mm. Od menšího modelu převezme i upravenou černou barvu s tmavší barvou hliníkové konstrukce. Nad zlatou barvou jsou stále otázky, žádné úniky z čínských továren ji ale nepotvrdili. Senzor otisku prstu TouchID si možná nakonec cestu do iPadu najde, poslední snímky jeho přítomnost utvrzují. Některé zdroje ale uvádějí o uchování toho senzoru jako exkluzivitu pro iPhone 5s.

ipad9 ipad6 ipad2 ipad1 Uniklé fotografie iPadu 5

Zcela zajisté přinese nová generace nový procesor Apple A7X (písmenko X označuje výkonnější grafiku pro Retina displej iPadu) založený také na 64-bitové architektuře. Ten bude disponovat nejspíše stejnými parametry – dvoujádrový čip o frekvenci 1,3 GHz vyrobený 28nm procesem. Pravděpodobně se dočkáme vylepšení inovace zadní kamerky iSight, která má být podobná té z iPhonu 5s. Zvedne se rozlišení z 5 na 8 MPx, celá optika má být o 15% větší, vylepšení dostane také stabilizátor a clona f/2.2. Nahrávání zpomalených videí při 120 fps má být také integrováno.

ipad-130926-1

iPad mini 2

Druhá generace iPadu mini má přinést také výrazné změny. Hlavní novinkou má být procesor Apple A7. U iPadu mini bude tak výkonnostní skok poměrně velký, vzhledem k tomu, že současná generace má pouze dva roky starý Apple A5. Jelikož je iPad mini koncipován jako levnější model, je klidně možné použití pouze procesoru Apple A6. Druhou hlavní inovací má být Retina displej s rozlišením 2048×1536 z velkého iPadu. To ale není úplně stoprocentně jisté, mnoho zdrojů hovoří o jeho absenci a ponechání až na třetí generaci. Stejně jako u velkého iPadu 5, i zde se možná dočkáme senzoru čtečky otisku prstu.

ipadminiS_1 ipadminiS_3 ipad2touchID_martinhajek_1 ipad5
Rendery iPadu mini 2

Fotoaparát údajně projde stejným vylepšením jako u velkého iPadu. U barevných variant se stále polemizuje o zlaté barvě. Oba modely přijdou na trh s iOS 7, která je momentálně ale na iPadech značně nedodělaná. Třeba samotné gesto zavření pěti prsty je useklé a tak můžeme očekávat iOS 7.1.

gold_ipad_mini_2_touch_idFotka nebo zdařilý render? Nikdo neví…

A kdy se začnou oba modely prodávat? Údajně 30. nebo 31. října, což je nečekaně brzo po samotné keynote. Samotná cena by měla zůstat u všech variant stejná. Představení se dočkáme již za pár dní, a tak uvidíme, co přesně Apple do nových iPadů integruje.

Zdroj: 9to5mac.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat