reklama

OmniROM chce nahradit CyanogenMod

OmniROM chce nahradit CyanogenMod
2013-10-15T09:30:41+02:00
• 15. 10. 2013

Nedávno jsme se dočkali celkem zásadních novinek u CynogenModu, přičemž v současnosti existuje společnost Cyanogen Inc. Dokonce je na světě první smartphone s předinstalovaným systémem CyanogenMod. Mnozí si ale položili otázku, jestli to zároveň není konec komunitní verze. Dočkali jsme se nového projektu, za kterým stojí vývojáři Xplodwild , Chainfire a Dees_Troy.

omnirom_logo-big_layout_transparent-250x300

Novinka se jmenuje OmniROM a klade si za cíl být efektivnější, než jakákoliv současná modifikace systému Android. Kromě toho si tvůrci berou za své hesla jako inovace, nové funkce, transparentnost, komunita a otevřený kód. Jakákoliv aplikace nebo funkce bude vycházet s licencí GPL, byť se to nemusí pokaždé podařit. Vývojáři jsou si toho vědomi, ale v zásadě říkají, že na to budou klást vysoké nároky.

Kromě toho zatím jen slibují možnosti, jako jsou třeba multi-windows, multi pracovní plocha, změna barev a podobné funkce. V tuto chvíli není k dispozici první verze, ale máme se těšit na odlišný způsob vývoje. I v tomto případě se budou objevovat nightly verze, ale každý bude mít právo hlasovat pro zachování/přidání/upravení funkce.

Chtějí se ale zároveň zaměřit i na stabilitu těchto verzí, přičemž ve finální podobě se má objevit již otestovaný a stabilní systém. V tuto chvíli vznikají týmy, hledají se vývojáři a zakládají se vlákna na XDA Developers. Samozřejmě vás bude zajímat i seznam podporovaných zařízení, který je ale zatím celkem krátký. Vývojáři ale slibují, že OmniROM bude tvořena pro většinu zařízení. V tuto chvíli v seznamu najdeme:

  • Nexus 4
  • Nexus 7 2012 (Wi-Fi and 3G)
  • Nexus 7 2013 (Wi-Fi and 3G)
  • Nexus 10
  • Oppo Find 5
  • Xperia Z
  • Xperia Tablet Z

Zdroje: androidfannetwork.com, xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim