reklama

Microsoft uvedl novinky a aktualizaci GDR3 pro Windows Phone 8

Microsoft uvedl novinky a aktualizaci GDR3 pro Windows Phone 8
2013-10-15T09:52:00+02:00
• 15. 10. 2013

Už několik týdnů se spekuluje o tom, co přinese aktualizace DGR3 pro systém Windows Phone 8. Teď je ale všem spekulacím konec, jelikož včera Microsoft aktualizaci a její konkrétní novinky potvrdil. Pro koncové uživatele by měly být novinky dostupné během několika týdnů. Ti z vás, kteří mají telefon odemknutý, nebo pokud patříte mezi vývojáře, byste měli mít na svém telefonu již aktualizaci dostupnou.

Phablet_StartScreenProductivity_01_thumb_4FE38B04 wp_ss_20131001_0001_thumb_22F0B8DA

To nám ostatně již včera večer potvrdil Filip Štorek, český Windows Phone vývojář, který již na svém telefonu HTC 8X aktualizaci má a poskytl nám několik screenshotů, jež nové funkce zobrazují. Můžete si je prohlédnout níže.

Pojďme se ale konečně podívat na samotné novinky. Mnoho z nich se týká podpory nového hardwaru, ale některé novinky ocení i stávající majitelé WP telefonů. Windows Phone nyní umí spolupracovat s FullHD displejem nebo se čtyřjádrovými procesory, jako je například Qualcomm Snapdragon 800.

0101 0102 0103 0104

Další části už se týkají přímo softwaru. V nastavení nyní najdete možnost zamknout automatickou rotaci displeje, vypnout aplikaci v multitaskingu můžete pomocí „křížku“. Systém vám také konečně umožní bezproblémově nastavit vlastní zvukové upozornění pro emaily a podobné notifikace.

Emailový klient také nově umí kromě obrázků přiložit i dokumenty ve formátech .pdf, .doc/.docx, .ppt/.pptx, a konečně .xls/xlsx.

Velkou novinkou je Driving Mode, který při řízení automobilu hromadně vypne notifikace a případně zaktivuje automaticky odesílané SMS odpovědi na hovory. Tento režim může být automaticky aktivován při připojení k určitému Bluetooth zařízení.

0201 0202 0203 0204

Na „Start“ obrazovce si také nově mohou majitelé telefonů s rozlišením 1280 x 768 a vyšším „naskládat“ až tři čtvercové dlaždice vedle sebe, respektive maximálně 6 nejmenších dlaždic na šířku položených vedle sebe.

Na konec jsem si nechal vylepšení práce s úložištěm. Za tímto obecným výrazem je schována možnost mazat dočasné soubory, které zbytečně zabírají prostor v úložišti telefonu.

0301 0302 0303

Aktualizace GDR3 je samozřejmě pouze jakousi ochutnávkou před velkou aktualizací s označením Windows Phone 8.1. Nová verze systému by měla přijít s velkými novinkami, které by do budoucna také mohly vést k většímu propojení se systémem Windows, respektive Windows 8.1.

Zdroje: blogs.windows.com, phonearena.com

reklama
reklama

Matouš Eckert

Zajímám se o moderní technologie, telefony, tablety, internet a vše, co se kolem toho točí. Na Dotekománii píšu články, točím pořad Na Dotek a seriál Windows Phone Apps. Mimo svého pisálkovství stále ještě studuji jedno pražské gymnázium.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim