reklama

Nokia Glee přijde jako Lumia 525

Nokia Glee přijde jako Lumia 525
2013-10-03T07:30:55+02:00
• 3. 10. 2013

Zahraniční server Evleaks na svém Twitter účtu odhalil skutečný název zařízení skrývající se pod kódovým pojmenováním Glee, které chystá zřejmě na nejbližší konferenci představit společnost Nokia. Jedná se o Nokii Lumia 525 a nahradí velmi úspěšný model Lumia 520 zapadající do základní nabídky telefonů běžících na operačním systému Windows Phone.

Nokia Lumia 525 - možná podoba

Model Lumia 520 si odbyl premiéru v únoru letošního roku, takže půjde ze strany Microsoftu a Nokie o potřebné oživení tohoto modelu, který zajišťuje jejich růst tržního podílu v Evropě. Připravovaná novinka Lumia 525 bude údajně postavena na podobných základech, ačkoliv testovací sada GFXBenchmark odhaluje odlišnou hardwarovou výbavu.

Nokia Lumia 525

Výkon by měl zajistit dvoujádrový procesor s označením MSM8227 od Qualcommu taktovaný na 1 GHz a navíc ho doplní grafický čip Adreno 305. Úhlopříčka displeje s rozlišením 800 x 480 pixelů nebude změněna, stejně jako verze operačního systému, čili očekávejme Windows Phone 8. Finové tento telefon pravděpodobně představí na chystané akci 22. října konané v Abu Dhabi, kde se také očekávají další modely do řady Asha nebo Lumia 1520 spolu s Lumií 2520.

Zdroj: gsmarena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat