reklama

MediaTek uzavřel novou dohodu s ARM

MediaTek uzavřel novou dohodu s ARM
2013-10-10T09:00:06+02:00
• 10. 10. 2013

Tchajwanskému výrobci cenově dostupných procesorů se podařil dotáhnout další velký obchod do úspěšného konce. Po uzavření smlouvy s jihokorejským Samsungem tentokrát má MediaTek nově podepsanou dohodu s britskou společností ARM, která jim dovoluje využít čipy Cortex A50 společně s grafickým čipem Mali.

MediaTek

Smlouva s ARM MediaTeku umožňuje používat polovodičové IP u ARM procesorů založených na architektuře Cortex A50 a celé řady jejich grafických čipů Mali. Technologii procesorů ARM Cortex A57 a A53 momentálně MediaTek již využívá u architektur ARMv8 v 64bitovém a 32bitovém provedení, což pro MediaTek znamená otevření se nových možností, které přinesou mnohem lepší výkon u chytrých zařízení.

Tchajwanský producent nicméně bude chtít plynule navázat na stávající 32bitový ekosystém, aby výrobci chytrých zařízení mohli v budoucnu jednoduše přejít na nový SoC. Závěrem je nutno dodat, že MediaTek se v současné době spíše zaměřuje jen na osmijádrové procesory MT6592 a procesory s podporou 4G LTE sítí, tudíž nová dohoda s ARM by se neměla objevit v mobilních technologiích dříve než v druhém čtvrtletí následujícího roku.

Zdroj: gizchina.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim