reklama

MediaTek uzavřel novou dohodu s ARM

MediaTek uzavřel novou dohodu s ARM
2013-10-10T09:00:06+02:00
• 10. 10. 2013

Tchajwanskému výrobci cenově dostupných procesorů se podařil dotáhnout další velký obchod do úspěšného konce. Po uzavření smlouvy s jihokorejským Samsungem tentokrát má MediaTek nově podepsanou dohodu s britskou společností ARM, která jim dovoluje využít čipy Cortex A50 společně s grafickým čipem Mali.

MediaTek

Smlouva s ARM MediaTeku umožňuje používat polovodičové IP u ARM procesorů založených na architektuře Cortex A50 a celé řady jejich grafických čipů Mali. Technologii procesorů ARM Cortex A57 a A53 momentálně MediaTek již využívá u architektur ARMv8 v 64bitovém a 32bitovém provedení, což pro MediaTek znamená otevření se nových možností, které přinesou mnohem lepší výkon u chytrých zařízení.

Tchajwanský producent nicméně bude chtít plynule navázat na stávající 32bitový ekosystém, aby výrobci chytrých zařízení mohli v budoucnu jednoduše přejít na nový SoC. Závěrem je nutno dodat, že MediaTek se v současné době spíše zaměřuje jen na osmijádrové procesory MT6592 a procesory s podporou 4G LTE sítí, tudíž nová dohoda s ARM by se neměla objevit v mobilních technologiích dříve než v druhém čtvrtletí následujícího roku.

Zdroj: gizchina.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim