reklama

MediaTek eviduje 17% nárůst tržeb

MediaTek eviduje 17% nárůst tržeb
2013-10-11T10:30:30+02:00
• 11. 10. 2013

S nově uplynulým třetím čtvrtletím tchajwanský výrobce mobilních čipů, společnost MediaTek, zveřejnila finanční zprávu, ze které jasně vychází, že firma pociťuje neustálý růst zájmu o své součástky. K přívětivým výsledkům jim samozřejmě napomáhá obliba levných procesorů dodávaných různým výrobcům, jak na domácím trhu méně známým, tak i těm věhlasnějším.

MediaTek

MediaTek za třetí kvartál vykazuje skvělý 17procentní vzestup tržeb, za což nejvíce můžou levné procesory dodávané do cenově dostupných zařízení, jejichž výrobu mají hlavně v oblibě čínští a indičtí výrobci. Firmy z těchto koutů světa hledají právě nejlevnější komponenty do svých vlajkových lodí, tudíž varianta využití procesorů od Qualcommu či NVidie nepřipadá často v úvahu.

S novým 8jádrovým procesorem se strhla velká vlna kritiky ze stran konkurentů, nicméně MediaTek v tomto případě zůstává chladným. Nejen momentálně zaváděný procesor s 8jádry jim může hrát do karet, ale navíc se očekává jejich první procesor s LTE modulem. Velkou roli také zahraje potvrzené partnerství se Samsungem nebo ARM.

Zdroj: gizchina.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim