reklama

MediaTek eviduje 17% nárůst tržeb

MediaTek eviduje 17% nárůst tržeb
2013-10-11T10:30:30+02:00
• 11. 10. 2013

S nově uplynulým třetím čtvrtletím tchajwanský výrobce mobilních čipů, společnost MediaTek, zveřejnila finanční zprávu, ze které jasně vychází, že firma pociťuje neustálý růst zájmu o své součástky. K přívětivým výsledkům jim samozřejmě napomáhá obliba levných procesorů dodávaných různým výrobcům, jak na domácím trhu méně známým, tak i těm věhlasnějším.

MediaTek

MediaTek za třetí kvartál vykazuje skvělý 17procentní vzestup tržeb, za což nejvíce můžou levné procesory dodávané do cenově dostupných zařízení, jejichž výrobu mají hlavně v oblibě čínští a indičtí výrobci. Firmy z těchto koutů světa hledají právě nejlevnější komponenty do svých vlajkových lodí, tudíž varianta využití procesorů od Qualcommu či NVidie nepřipadá často v úvahu.

S novým 8jádrovým procesorem se strhla velká vlna kritiky ze stran konkurentů, nicméně MediaTek v tomto případě zůstává chladným. Nejen momentálně zaváděný procesor s 8jádry jim může hrát do karet, ale navíc se očekává jejich první procesor s LTE modulem. Velkou roli také zahraje potvrzené partnerství se Samsungem nebo ARM.

Zdroj: gizchina.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim