reklama

Konkurence na poli grafických čipů – Vivante GC6400

Konkurence na poli grafických čipů – Vivante GC6400
2013-10-27T14:05:03+02:00
• 27. 10. 2013

Na mobilním trhu se schyluje k válce mezi grafickými čipy, a to jak mezi dlouhodobě působícími Tegra, Mali, PowerVR nebo Andreno, tak nováčky, kterým je právě společnost Vivante. Tržní podíl této společnosti roste rychlým tempem.

Vivante-Vega-portada-660x350

Základem nového grafického čipu GC6400 je jádro Vega na taktu 800 Mhz, které zahrnuje 16 shader procesorů rychlostí 1 GHz s výkonem 128 GFLOPS. Podpora operačních systémů Android 4.4, Windows 8 RT a Windows Phone je pestrá, nicméně ani v sadě instrukcí OpenGL ES 3.0, DirectX 9, Shader model 3.0, OpenCL 2, OpenGL 3.x a 2.x, WebGL není pozadu. Toto GPU může kdokoliv integrovat do svého SoC.

Vivante můžete najít v mnoha produktech, kde byste jej nečekali. Velmi oblíbený je u Huawei nebo pohání tablet Galaxy Tab 3 od Samsungu. Překvapující možná bude, že zařízení Chromecast používá také čip od Vivante. Kromě toho poráží většinu dnešních řešení od konkurence. Pro srovnání byly použity obě verze GL Benchmark 2.5 a GL Benchmark 2.7. I když vypadá nový čip od Vivante jako silný soupeř, stále zůstává otázka ohledně spotřeby.

graf

Zdroj: fudzilla.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Lukáš Vaculík

Zajímá se o dopad technologií na společnost. Zabývá se především smartphony, tablety, počítači. Kromě toho jezdí ve volném čase na kole, občas hraje hry, fotí a píše články. Pracuje jako technický inženýr pro finskou IT společnost.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat