reklama

Hugo Barra aneb první pracovní týden v Xiaomi

Hugo Barra aneb první pracovní týden v Xiaomi
2013-10-21T09:30:16+02:00
• 21. 10. 2013
3

Bývalý viceprezident produktového managementu pro Android ve společnosti Google, Hugo Barra, má za sebou první pracovní týden u čínského výrobce chytrých telefonů Xiaomi, kam nedávno přešel z Mountain View. Podle jeho slov to na první pohled vypadá, že svého přesunu nelituje a do budoucna se těší na nové výzvy, kterého ho ve firmě čekají.

Hugo Barra

V Xiaomi zastupuje pozici viceprezidenta pro mezinárodní trh, což znamená, že nese především zodpovědnost za rozšíření celého produktového portfolia a samotné značky do celého světa. Laicky řečeno se od něj očekává, že chytré telefony Xiaomi dovede na trh mimo domovskou Čínu, bude prezentovat značku a zaslouží se o podobný úspěch, jakého se jim dostává na domácí půdě.

Nedávný příspěvek od Barry na sociální sítí Google+ hovořil o prvním týdnu v pekingském sídle Xiaomi, který byl dost intenzivní. Sám byl překvapen rychlostí vývoje a závratné rychlosti čínského technologického ekosystému.

“Nikdy jsem neviděl tak silnou konkurenci a tak vášnivou touhu stavět rychle věci. Je tu všudypřítomný podnikatelský duch v podnicích malých i velkých,” napsal Hugo Barra.

Komentáře Barry také zmiňovaly povahu čínského technologického průmyslu, kdy v minulosti byly čínské výrobky považovány za levné a nekvalitní. Nicméně revoluce nejen v mobilním odvětví za poslední desítky let se projevila u většiny výrobců.

Koneckonců i výrobci, jako je Samsung či Apple, přesunuly významnou část své velkoobjemové a vysoce kvalitní výroby do Číny. Nakonec Barra ve vedení Xiaomi si zachovává postoj “dělat věci správně”, takže zůstává nadále zaměřen na koncové uživatele.

Zajímavostí je i Barrovo působení na sociálních sítích po velkém přestupu. Zatímco čerstvý profil na čínské blogovací sítí Sina Weibo, kde mimochodem disponuje pouze 12 veřejnými příspěvky, čítá 80 tisíc fanoušků získaných za necelý měsíc, na síti Google+ najdeme pouze 36 tisíc stoupenců.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Lubos Bohaty

VIP 21. 10. 2013, 13:10

Jenom aby to zase nebyl Trojskej kun a Xiaomi nedopadlo jako Nokia..

Martin Škopek

VIP 21. 10. 2013, 15:52

google má už motorolu proč by chtěl další společnost ?

Lubos Bohaty

VIP 21. 10. 2013, 16:03

A proč ne.Xiaomi je mladá firma plná odborníku která během 3 let předběhla například Lenovo..A má hodně dobře našlápnuto..Ale možná se pletu.Byla to první myšlenka která mě napadla :)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim