reklama

Allwinner má plány s čipy na dva roky dopředu

Allwinner má plány s čipy na dva roky dopředu
2013-10-17T09:45:03+02:00
• 17. 10. 2013

Situace mezi výrobci čipových sad do chytrých zařízení se začíná přiostřovat. Jak už dříve MediaTek oznámil výrobu prvních osmijádrových procesorů, dalším čínským výrobcem bude jeho největší domácí konkurent, společnost Allwinner. Podle nejnovější zprávy bude následující rok pro ni nejdůležitější, jelikož například plánuje dodání menšího počtu součástek na trh.

Allwinner

Allwinner má v plánu představit první procesor běžící na 8 jádrech až příští rok. Ten bude založený na architektuře big.LITTLE, což znamená přítomnost čtyř pomalejších jader Cortex- A7 a čtyř výkonnějších Cortex- A15. Kromě toho také můžeme počítat se čtyřjádrovými procesory určenými pro chytré hodinky. Tímto krokem nehraje příliš do karet společnosti Qualcomm, protože i tento výrobce měl podobný procesor v plánu.

Pokud nahlédneme do vzdálenější budoucnosti, v roce 2015 lze od Allwinneru očekávat první 64bitový procesor, který by měl běžet na architektuře Cortex-A53 a Cortex-A57. Závěrem zbývá dodat, že Allwinner čeká poměrně velký kus práce, pokud bude chtít doběhnout svého rivala, tchajwanský MediaTek. Nicméně každá velká konkurence takřka vždy vede ku prospěchu spotřebitele. Takže doufejme v pokles cen součástek a odraz v konečných cenách zařízení.

Zdroj: intomobile.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat